Z 57 starostů městských částí jsou političtí trafikanti pouze Kleslová z Prahy 10 a Růžička z Újezda nad Lesy. Oba členové ANO.

„Podle analýzy České pirátské strany je u 98 ze 116 členů dozorčích rad 28 obchodních společností, na jejichž obsazení má vliv rada, možné dohledat vazbu na konkrétní politickou stranu. Členství v dozorčích radách je v některých firmách placené.

Pouze tři pražští zastupitelé ANO, mezi nimi i primátorka Adriana Krnáčová, nejsou členy dozorčí rady žádné z městských společností. Naopak pět z nich sedí dokonce ve dvou radách. Po třech zastupitelích vyslaly do dozorčích rad kluby TOP 09 a Nezávislí a Trojkoalice, dva ČSSD a po jednom KSČM a ODS.

Kromě magistrátních zastupitelů strany do dozorčích rad nominovaly i zastupitele z jednotlivých městských částí. Jsou v nich například starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO), která zároveň zasedá v představenstvu Pražské teplárenské Holding, starosta Újezda nad Lesy Zdeněk Růžička (ANO), místostarostka Prahy 14 Lucie Svobodová (TOP 09), místostarosta Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD), místostarosta Prahy 4 Josef Bodenlos (ČSSD), místostarosta Čakovic Daniel Kajpr (Trojkoalice/KDU-ČSL) nebo radní Prahy 8 Anna Kroutil (ANO).

Nejvíce členů dozorčích rad má podle Pirátů vazby na ANO (44), ČSSD (23) a Trojkoalice (18).
…“
celý článek „V dozorčích radách pražských firem sedí 27 ze 65 zastupitelů“ si přečtěte v Týden.cz ZDE

„Radmila Kleslová nás včera všechny dojala svojí srdceryvnou rezignací. Novinářská štvanice ji přiměla k tomu, že položila funkci místopředsedkyně ANO…Má to háček. Skutečnou hlavní funkcí Radmily Kleslové, o níž se opírá její veřejný status, je pozice starostky na Praze 10. Té se nevzdala a jen tak nevzdá. Ale právě zde je přitom hlavní problém souběhu veřejné funkce a dlouhodobé zakázky u státní firmy. S funkcí místopředsedkyní ANO, které se okázale vzdala, naopak problém zakázky v ČEZU nesouvisí vůbec…“
celý článek Pavla Šafra “ Jak paní Kleslová pateticky nerezignovala po štvanici“ si přečtěte ve Svobodném fóru ZDE

náhledový obrázek:  liberecky.denik.cz

 

K tématu politických trafik najdete v ON:

https://otevrenenoviny.cz/ujezd-nad-lesy-ovladly-kolektory-praha-a-bavici/

Primátorka Krnáčová nesouhlasí s tím, aby v dozorčích radách seděli politici


 

 

Související příspěvky