Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Veřejný prostor pro lidi, ne pro auta. Roste obliba carsharingu Autonapůl
Autonapůl
www.autonapul.cz

Veřejný prostor pro lidi, ne pro auta. Roste obliba carsharingu Autonapůl

Počet uživatelů carsharingu Autonapůl meziročně stoupl o 13 % a celá flotila prvního českého carsharingu najela v roce 2022 přes 1,2 milionu kilometrů. 27 % této vzdálenosti ujely firmy a freelanceři, kteří tvoří jen 17 % sdílníků – vozy tedy využívají efektivněji než soukromí uživatelé.

Flotilu loni posílily nové full-hybridy Toyota Corolla kombi, Dacie Sandero na LPG nebo elektromobily Tesla 3 a Dacia Spring. Od začátku roku 2023 zařazuje Autonapůl do flotily kombíky Hyundai i30. Po celý únor 2023 pak všichni uživatelé jezdí se slevou 1 Kč za každý ujetý kilometr.

„Hlavní myšlenkou našeho carsharingu je, že chceme efektivně snižovat množství aut v ulicích, aby veřejný prostor sloužil více lidem než autům. Dbáme na to, aby byl každý vůz využitý co nejefektivněji. Tomu stále přizpůsobujeme velikost naší flotily, kdy jsme schopni necelou stovkou vozidel obsloužit sdílníky hned v osmi městech od Plzně po Ostravu. Pro srovnání, auta v soukromém vlastnictví jezdí průměrně něco přes hodinu denně, kdežto naše vozy slouží uživatelům průměrně kolem 7 hodin. To je hlavní společenský benefit našeho systému carsharingu,“ popisuje byznys model carsharingu Autonapůl jeho ředitel Michal Šimoník.

Autonapůl provozuje po celé republice flotilu necelých sto sdílených aut různých kategorií, od malých městských vozů, přes úsporná rodinná kombi po osobní dodávky či elektromobily včetně Tesly 3. Působí v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Ostravě a Olomouci. Podrobnosti o výhodách a podmínkách prvního českého carsharingu Autonapůl jsou na www.autonapul.cz – například cestující Českých drah mohou své ČD body využít jako slevu na služby tohoto carsharingu.

Zdroj text a foto: Autonapůl, TZ z 2. 2. 2023
Více informací najdete na https://www.autonapul.cz/bilance-2022/

 

Související v ON:

Vzrostla obliba sdílených aut a mnohem více lidí chodí po Praze pěšky

Nemít auto? Co může udělat systém. A co můžu udělat já

Sdílení automobilů: praktické, levné, udržitelné. Přehled nabídky v Praze

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic. Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd. Spolupráce ...