OBRAZEM: Tip na výlet na kole – díl 8

Přátelé cykloturistiky a přírody!
Měl jsem zas jednou ve všední den volno, a tak jsem jezdil a teď o tom raportuji.

Přijměte tuto trasu jako další z tipů na cyklovýlet:

FOTOREPORTÁŽ Z CYKLOVÝLETU DĚČÍN-TISÁ-ADOLFOV-ÚSTÍ Z 22.9.2015

Začátek trasy byl na nádraží v Děčíně. Po cyklotrase 3017 jsem se přes obec Bělou u Děčína „vyškrábal“ až na rozcestí pod Děčínským Sněžníkem. Cyklotrasa – převážně úzká opuštěná asfaltka – vedla kolem pěkných skal a tichým lesem.
Z rozcestí pod Sněžníkem jsem se vydal silnicí směrem na Tisou a po několika stech metrech odbočil na červenou, vedoucí formou strmého klesáni do Ostrova. Tam byly k vidění rozpadající se „pionýrské“ tábory a chátrající předválečné stavby, až to bylo jednomu líto. Byl jsem tam kdysi jako kluk na táboře.
Ostrovské údolí jsem opustil po silnici a dojel do Tisé. Tam byla odbočka na červenou, na „krušnohorskou hřebenovku“. Krpály už takové nebyly, červená vedla osamělou krajinou, les se střídal s „bezútěšnými pláněmi“ pod – tou dobou již zataženým – nebem.
Následoval průjezd obcí Panenská a pak kilometry lesní vrstevnice až do Adolfova. Tam byl čas pomýšlet na cestu zpět „do civilisace“, v mém případě do Ústí nad Labem, odkud jsem měl reservaci na kolo ve večerním rychlíku „Větruše“ do Prahy.
Sjezd z hor k Labi zahrnoval i 6 kilometrů sešupu od rozcestí Adolfov po modré do Telnice. Brzdy se chvílemi vařily, ale sjezd byl odměnou za předchozí „strádání v krpálech“. Pod Telnicí jsem neodolal a fotil památníky bitvy u Chlumce.
Jinak jsem fotil celou dobu i různé povrchy stezek, po nichž jsem jel. Na focení padla nejméně jedna hodina čistého času pobytu na štrece. Celkem jsem ten den udělal jen něco kolem 50 km, ale ty byly – vzhledem k překonání několika set metrů stoupání – opravdu výživné. A svým způsobem i tak trochu dobrodružné. Mít to tak za povolání! Více obrázků na http://cyklorudla.rajce.idnes.cz/

Rudolf Zemek
cyklovyletypraha@seznam.cz
mobil: 702 183 101

Související příspěvky