Tématický týden „Tahle země bude pro starý“ v Českém rozhlase od 27.11. do 3.12.2017. Stanete se Ježíškovým vnoučetem?

V předadventním čase přichází Český rozhlas s tematickým týdnem „Tahle země bude pro starý“, který posluchačům od 27. listopadu do 3. prosince na všech stanicích podrobně odhalí problematiku stáří a stárnutí populace. Na stanicích Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Dvojka, Český rozhlas Plus a český rozhlas Vltava budou ke slyšení pořady diskusní, polemické, informační i kulturní s tématem stárnutí, lidského zrání a (ne)využití potenciálu stáří podle základního zaměření jednotlivých stanic.

Tematický týden s názvem „Tahle země bude pro starý“, kterému bude věnován prostor na všech stanicích Českého rozhlasu ve dnech od 27. listopadu do 3. prosince letošního roku, umožní posluchačům nahlédnout do života seniorů, upozorní na choulostivé otázky této životní etapy, objasní demografický výhled, pohlédne na mezigenerační vztahy a na postavení seniorů v rodině. Nezanedbatelnou součástí bude také analýza stávávajících a budoucích kroků České republiky, jenž bude potřeba řešit například z hlediska zaměstnanosti či ochrany seniorů proti diskriminaci všeho druhu. 

Tématický týden se zapojí do již probíhajícího projektu Českého rozhlasu – Ježíškova vnoučata. Tento projekt má za úkol propojit seniory s těmi, kteří chtějí pomáhat. Na webových stránkách Ježíškových vnoučat budou postupně zveřejňována přání od dříve narozených, budoucí dárci si mohou vybrat, jestli chtějí věnovat hmotný dárek či splnit zážitek, a přání si rovnou zarezervovat. Od 4. prosince bude ČRo posluchače průběžně informovat o stavu splněných přání společně s reportážemi z vybraných zařízení.
Více informací naleznete na webu www.jeziskovavnoucata.cz, na sociální síti Facebook @jeziskovavnoucata a YouTube.

Český rozhlas společně s posluchači potěší vysněným dárkem nebo zážitkem opuštěné seniory, aby znovu získali důvod těšit se nejen na Vánoce. Projekt probíhá ve spolupráci jak se státními, tak soukromými domovy pro seniory, Alzheimer centry, stacionáři a hospici.

Zdroj: ČRo
Náhledový obrázek: ilustrační

K tématu starnutí doporučujeme i dva příspěvky v ON v pátek 1.12.2017:

Jací jsme ve stáří, to záleží na našem přístupu k životu aneb 10 omylů o stárnutí ZDE
a
VIDEO: Ohlédnutí za mezinárodní konferencí o hospicové péči 2017, odborné příspěvky na YouTube ZDE

Související příspěvky