Jiří Drahoš je naším prezidentem bez ohledu na oficiální výsledek prezidentské volby 2018

Profesor Drahoš je naším presidentem, bez ohledu na oficiální výsledek volby. Princip slušnosti, vzdělanosti, kompetentnosti a odpovědnosti, který po patnácti letech vrátil Jiří Drahoš do českého veřejného a politického prostoru, trvá. Kdo tento princip nenese, ba vysmívá se mu, ohýbá jej a šlape po něm – byť by byl stokrát zvolenou hlavou státu – není naší důvěry hoden. Otevřené noviny

Jiří Drahoš – můj prezident


„Dámy a pánové, nebyl to marný boj! V demokratické společnosti rozhoduje většina. Ta dnes rozhodla, že si přeje pokračování směru, který prezident Zeman nastolil během posledních pěti let. Taková jsou pravidla hry a dodržování pravidel je něco, co jsem celý život ctil.

Přesto mi dovolte říct: “Nebylo to marné, nebylo to marné, nebylo to marné!” Ukázali jsme národu, že se v zájmu věci dokáží tábory bývalých rivalů sjednotit, že k sobě máme cestu, že se nebojíme, že se nenecháme ukřičet a především, že slušnost může být a je síla! A to je něco, co musí staronový prezident vidět a respektovat.

Děkuji z celého srdce všem voličům, nejen těm mým, ale každému, kdo svojí přítomností u voleb dokázal, že mu není budoucnost naší vlasti lhostejná… mnoha dobrovolníkům a podporovatelům, bez kterých by kampaň vůbec nebyla myslitelná… Michalu Horáčkovi, Marku Hilšerovi a Pavlu Fischerovi za velkorysou podporu před druhým kolem
… svému týmu, jeho členové nehleděli na čas ani na únavu
… a především mé Evě, která mi od začátku stála po boku. Kdybych necítil její podporu, nejenže bych neměl sílu na tento boj, ale neměl bych ani své sny. Ne každý sen se vyplní, ale bez snů by byly naše životy chudší. Děkuji Ti, Evo, nejen za poslední rok, ale za všechny, co jsme spolu.

Děkuji Vám všem za úžasnou energii, kterou jste mne provázeli celou, bezmála roční cestou až sem. Cesta, která bohužel nebyla vítězná, která ale ukázala jak skvělí lidé v Česku žijí.

Přátelé, bojovali jsem čestně a se ctí prohráli. Zůstaňme spolu i nadále. Naše vlast si to zaslouží! Váš JD“

Prof. Jiří Drahoš, 27.1.2018

Informace, pozvánky, názory k volbám prezidenta
v ON pod štítkem Prezidentské volby 2018

Související příspěvky