Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Zapomenutá značka?

Jakožto člen dopravní komise se snažím chodit po Újezdě s otevřenými očima a pochopit, proč jsou věci tak jak jsou. A tu mě zarazilo, že na Staroklánovické u MÚ a před 2 obchody (cukrárna a motocykly) je umístěna značka, která umožňuje celodenní parkování na chodníku, zatímco hned za rohem v Hulické je parkování omezeno správně na 3 hodiny, aby si občané mohli vyřídit své záležitosti na místním úřadě (zda to někdo kontroluje a jak, to je jiné téma). To by mělo platit i pro tato 2 parkovací místa.

Když jsem na nelogičnost neomezeného parkování na Staroklánovické upozornil  dopravní komisi, dostalo mi ujištění, že toto parkoviště jako celodenní stejně nikdo nevyužívá. I zdokumentoval jsem, že tato informace nebyla relevantní. A tu se mi dostalo nové informace, že „občané si takovéto parkování přáli“. I dal jsem se do hledání, kdože si to přeje – ani přilehlé obchody, ani škola si takové parkování nepřejí a uvítali by omezení doby parkování. Takže hledám dál a myslím si, že tuto značku prostě změnit zapomněli.

Pokud byste snad přece jen věděli o někom, kdo si neomezené parkování v tomto místě přeje, dejte mi, prosím, vědět. Na mém seznamu takových občanů bude hned první!

Dr. Jiří Sikač
j.sikac@post.cz

2015-04-13-2266

Související příspěvky

2 komentáře

  • Monika Hartmanová

    Může to vypadat jako hledání zbytečných problémů. Podle mne je to snaha problémům v budoucnu zamezit. Bohužel někteří čeští občané se podle slov novináře chovají jako děti, které si nechtějí vzít na tábor holínky, protože přeci teď neprší. O věci se z pohodlnosti nebo nedostatku představivosti nestarají, tolerují různé nešvary a diví se tomu, že to někoho vůbec zajímá. Až „bude pršet“, budou se divit.

  • zviratka a petrovsti

    A kdy jste tam naposled viděl někoho parkovat déle než půl hodiny??? Není to trochu hledání problému tam kde není?