Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Z Holešovic na Černý Most elektrobusem. Začala příprava elektrifikace autobusové linky 201

Z Holešovic na Černý Most elektrobusem. Začala příprava elektrifikace autobusové linky 201

Rada hl. m. Prahy dne 12. 7. 2021 schválila zahájení projektové přípravy elektrifikace linky č. 201 z Nádraží Holešovice na Černý Most, včetně rozšíření nabíjení pro bateriové trolejbusy v garáži Klíčov, odkud je linka č. 201 převážně vypravována.

„Postupná elektrifikace autobusů v Praze, která je v souladu s cíli Klimatického závazku hl. m. Prahy, schváleného v roce 2019, přispívá ke snížení emisí z dopravy. Další výhodou elektrifikace dopravy je i to, že dojde ke snížení hlukové zátěže ve městě. V Praze navíc usilujeme o to, aby byl tento přechod k udržitelnější dopravě spolufinancován programy Evropské unie,” říká primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

DPP v současnosti připravuje několik rozvojových projektů elektrifikace autobusových linek. Jedná se o elektrifikaci linek v levobřežní části Prahy (linky č. 119, č. 131, č. 137, č. 176 a č. 191) a v severovýchodní části Prahy (linka č. 140 z Palmovky do Miškovic). Ve všech zmíněných případech je počítáno s využitím technologie tzv. dynamického nabíjení (In Motion Charging), kdy budou stávající naftové autobusy nahrazeny ekologickými a tiššími bateriovými trolejbusy. Projekt linky č. 140 se nachází již před realizací, kdy je v současné době připravována veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby.

Celá TZ náměstka pražského primátora Adama Scheinherra z 12. 7. 2021 na praha.eu ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační – elektrobus

Související v ON:

Praha s pomocí EU získá první elektrobusy a bateriové trolejbusy

Trolejbusy se vracejí do Prahy. První vlaštovkou je linka 58

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Přestupní terminál Úvaly: cíl a výsledek architektonické soutěže

Železniční zastávka Úvaly patří mezi jedny z nejvíce vytížené železniční zastávky na trati Kolín – Praha. Proto již při rekonstrukce koridoru v letech 2015 – 2017 město Úvaly intenzivně spolupracovalo ...