Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Po devíti letech se zemanem je laťka pro prezidenta nejníže v historii
žalobu na prezidenta miloše zemana

Po devíti letech se zemanem je laťka pro prezidenta nejníže v historii

„… po devíti letech současné hradní reality jsem si uvědomil, jak zoufale nízko jsou nastaveny naše požadavky na kvalitu. Na poctivost, pravdu nebo morálku. Byl by obrovský pokrok, kdyby se příští prezident choval normálně, ale ani s tím bychom se asi neměli spokojit.

Tím normálně myslím, že prezident nebude na každém kroku porušovat Ústavu a svůj prezidentský slib, nebude společnost úmyslně rozdělovat, nebude lhát, chovat se jako nevychovaný člověk, nebude kolaborovat se státy, které Českou republiku označují za nepřítele, nebude zneužívat prezidentské milosti ke krytí usvědčených a právem odsouzených zlodějů, nebude se obklopovat neschopnými nebo všehoschopnými lidmi zcela nezpůsobilými vykonávat svěřené funkce… A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Zkrátka a dobře, skutečnost, že by se prezident měl chovat normálně, je jen základním předpokladem.

Proto je možná nejvyšší čas, abychom začali být náročnější. Abychom před volbou příštího prezidenta nehledali jen dobrého politika, ale pokusili se mezi dobrými politiky najít dobrého člověka.


Pro mě jsou Hovory s Pavlem Fischerem skvělou knížkou, ke které se budu často a rád vracet. Ze srdce bych jí přál, aby byla čtena. Ze srdce bych si přál, aby Česká republika i po volbě příštího prezidenta patřila mezi civilizované země.“

Celé zamyšlení na Neovlivní. cz:
Jan Hrušínský: Hledání dobrého člověka

Náhledový obrázek: ilustrační


Související:

Poradní tým prezidenta Miloše Zemana se rozpadl. Šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý si vyhodnotil, že když se nestane guvernérem ČNB, není už důvod setrvávat v blízkosti Hradu a spustil tím lavinu. V rychlém sledu ho následovali prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, bývalý odborový předák a poslanec ČSSD Jaroslav Zavadil a šéf Svazu měst a obcí František Lukl.

Na odchodu je i dosavadní guvernér centrální banky Jiří Rusnok, který kriticky vyhodnotil svoji roli poradce poté, co zjistil, že se nemůže k prezidentovi dostat, aby s ním probral výběr svého nástupce.

Celý komentář Julie Hrstkové z 27. 5. 2022 v HN:
Hradní funkce jsou rozdané, krysy opouštějí loď

… Podle zjištění Neovlivní.cz Vladimír Dlouhý v posledním půlroce investoval nezměrnou energii do toho, aby se stal guvernérem centrální banky. A zklamání bylo veliké… Prezidentovi spolupracovníci se shodují, že k Michlovu jmenování významně přispěl šéf prezidentova protokolu Vladimír Kruliš. Nenápadný muž, jehož vliv na hlavu státu pramení především z toho, že je s ním v podstatě neustále v osobním kontaktu a mají velmi blízký vztah na bázi otec-syn. V minulosti také Kruliš podle deníku Blesk chodil se Zemanovou dcerou Kateřinou… čtěte na Neovlivní. cz: Kdo protlačil Michla jako guvernéra a proč Dlouhý rezignoval

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...