VIDEO: Země na talíři v Bio Oko 13.- 16.10.216, pozvání na festival dokumentárních filmů

Jak bude vypadat naše zemědělství za pár desítek let, pokud budeme hospodařit jako doposud?

http://www.festivalalimenterre.cz/images/logo.png

Žijeme v době, kdy změna je možná a odpovědné a udržitelné alternativy již existují. Díky práci inspirativních institucí i jednotlivců jsou tyto změny již realitou, které se postupně derou vpřed, a slýcháme o nich, naštěstí stále častěji. Jíst uvědoměleji může každý z nás a přispět tak malými sousty k podobě světa, ve kterém můžeme, a snad i chceme, žít.

Tvář zítřka je tak v rukou nás všech. Staňme se tváří změn a tvořme nové příběhy, novou kapitolu světového potravinového systému.

Filmový festival Země na Talíři pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis a již šestým rokem se koná v Praze u příležitosti Světového dne výživy (16. října).

Praha, Bio Oko, 13. – 16.10.2016

Zobrazování obrázku

Festival nekončí v kině! Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program plný debat, dobrého jídla, zajímavých hostů či výstavu o palmovém oleji s názvem Na čem se smaží Indonésie. Vrcholem programu je Odpovědný bruch a dva odborné semináře!
Odpovědný Brunch
16. říjen patří Světovému dni potravin. Přijďte ho s námi oslavit na “odpovědný brunch”, kde budeme s kuchařem, farmářem i s odborníky na různé aspekty produkce potravin vyprávět příběh podávaného menu napříč celým potravinovým řetězcem a zároveň odhalovat, co se za přípravou našeho jídla skrývá. Menu i jeho příběh servírujeme od 10:00 do 12:00 v baru Cobra v ulici Milady Horákové.
V případě zájmu se prosím registrujte prostřednictvím formuláře, který naleznete na našem webu v sekci aktuality a na naší facebookové stránce.
Seminář Jak nás pálí palmový olej: od Indonésie do ČR
Může výroba palmového oleje opravdu zvýšit potravinovou bezpečnost? Jak přispívá k ekonomice a ke snížení chudoby obyvatelstva? K čemu se primárně používá a jak je to s jeho současnou spotřebou – klesá nebo spíše narůstá? Proč má výroba palmového oleje tak silnou podporu? A kdo je skutečně zodpovědný za ničení pralesů? Palmový olej, změny klimatu a biopaliva s ředitelem společnosti WALHI Arie Rompasem, odborníkem z Indonésie. Součástí semináře bude i křest české publikace s názvem Kudy teče palmový olej: mastnotě na stopě, která odkrývá nová fakta za průmyslem palmového oleje. Debata se bude konat v pátek 14. 10. od 13:00 – 14:30 v Pidivadle (Letohradská 44, Praha 7). Vstup na seminář je zdarma.
Seminář Jaké změny vaříme? Klima, zemědělství, právo na jídlo a my
Jak souvisí změna klimatu se zemědělstvím? A jak souvisí zemědělství se změnou klimatu? Jaký potravinový systém by pomohl v boji proti hladu? Měli bychom přehodnotit to, co jíme, a jakým způsobem potraviny pěstujeme? A co můžeme změnit my sami v České republice, u sebe doma i v našich školách? Odpovědi na tyto otázky budeme hledat spolu s Ekumenickou akademií, Glopolis a dalšími hosty na semináři, který se bude konat v pátek 14.10. od 15:00 do 16:45 v Pidivadle (Letohradská 44, Praha 7). Vstup na seminář je zdarma. 

http://www.festivalalimenterre.cz/cz/

 

Související příspěvky

1 komentář