Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic.
Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd.
Spolupráce škol, městských částí a spolku Pěšky městem podporuje hl. m. Praha prostřednictvím odboru dopravy.

Podle dat spolku Pěšky městem školní ulice pozitivně ovlivňují nejen bezpečnost dětí, ale ony i jejich rodiče vnímají také celkové zlepšení dopravní situace v místě nebo kvality ovzduší.

Je to začarovaný kruh. Rodiče se kvůli provozu bojí pustit děti do školy pěšky, často je proto vozí autem a dopravu v místě školy tím ještě více zahušťují. Školáci tak kolikrát ani nemají možnost učit se, jak se v dopravním provozu pohybovat a jsou o to více zranitelní. Provoz ohrožuje i ty školáky, kteří přichází pěšky.

Odpovědí je školní ulice.
V Praze letos v září ke třem již fungujícím přibudou další.

Celou informaci ze 6. 9. 2023 najdete u Pirátů Praha ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační

Tématu „školní ulice“ se věnovaly Otevřené noviny v květnu 2022. V té době startoval projekt školní ulice v Klánovicích. Po komunálních volbách v říjnu 2022 ale došlo s výměnou politické reprezentace k přesměrování obce opačným směrem. Projekt na zvýšení bezpečnosti školáků tak skončil v koši…

V Klánovicích startuje pilotní projekt Školní ulice V Soudním a Smržovská. AKTUALIZACE

Parkovací zóny v Klánovicích: otázky a odpovědi. Dobrá praxe: pilotní projekt Školní ulice. Klánovický zpravodaj 5/2022 ke stažení

Související příspěvky