Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Nevíte jak se chovat v přírodě? Pomůže vám originální výstava a dokument

Nevíte jak se chovat v přírodě? Pomůže vám originální výstava a dokument

Fotograf Matěj Dereck Hard v rámci kampaně prostřednictvím originálních snímků velmi neotřelou formou upozorňuje na nejrůznější neduhy, kterých by se lidé měli při návštěvě lesů či parků vyvarovat.

 

 

Kampani propůjčila tvář řada známých osobností – umělec Jiří Korn, herečka Dagmar Havlová, zpěvák Ben Cristovao, sportovec David Svoboda nebo modelka Kateřina Sokolová a další. Všechny nicméně spojuje pozitivní vztah k přírodě. V kampani hrají roli „sobeckých“ obyvatel, kteří se na svých výletech do přírody chovají tak, jak by neměli.

Všechny fotografie byly nafoceny v reálném prostředí pražské přírody, například v Prokopském údolí či v Chuchelském háji. Fotografie ve Staroměstské radnici doplní také čtyřicetiminutový dokumentární film, který zachycuje zákulisí náročného focení a je doplněn o rozhovory s tvářemi a realizačním týmem.

 

 

Série dvanácti fotografií ve stylu pop-art photography bude zdarma k vidění
od 26. června do 10. července v Křížové chodbě ve Staroměstské radnici.

Fotogalerie

 

Více informací o vernisáži a výstavě najdete na Facebookové události.

Informace o tématu nevhodného chování některých návštěvníků pražských lesů a parků naleznete také na portálu životního prostředí hlavního města Prahy.

 

Zdroj: TZ Ing. Petra Hlubučka, náměstka primátora, z 25. 6. 2021 ZDE.

 

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Přestupní terminál Úvaly: cíl a výsledek architektonické soutěže

Železniční zastávka Úvaly patří mezi jedny z nejvíce vytížené železniční zastávky na trati Kolín – Praha. Proto již při rekonstrukce koridoru v letech 2015 – 2017 město Úvaly intenzivně spolupracovalo ...