Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Rada MČ P21 se rozpadla, ANO se semknulo kolem Růžičky

Tisková zpráva Ing. Zátkové, radní MČ Praha 21, k současné politické situaci v Újezdě nad Lesy

Ke dni 1.10.2015 rezignoval p. místostarosta Jan Slezák na všechny své funkce, tj. na funkci člena rady, člena dopravní komise a předsedy bytové komise.

Ke dni 14.10.2015, resp. 15.10.2015, rezignovala na všechny své funkce pí místostarostka Karla Jakob Čechová, tj. na funkci člena rady, člena komise vzdělávání a výchovy, předsedu školské rady a člena komise životního prostředí.

Důvodem jejich rezignace je vyjádření nedůvěry starostovi MČ Praha 21 p. Zdeňku Růžičkovi.

Na základě požadavku 2 členů koalice, tj. p. Slezáka a pí. Čechové, probíhá v tuto chvíli smírčí jednání, které bude ukončeno dne 20.10.2015. Následně budou podniknuty další nutné kroky.

Všichni ostatní zastupitelé zvolení za Hnutí ANO2011 (Ing. Čížek, Ing. Koutský, Ing. Zátková a Mgr. Kopecký) tímto deklarují, že p. starosta Zdeněk Růžička má nadále jejich důvěru a podporu a v případě, že bude vypovězena koaliční smlouva, budou zahájena nová jednání s cílem stabilizovat politickou situaci v Újezdě nad Lesy a vytvořit atmosféru k naplnění cílů, se kterými do voleb šli.

V Praze dne 15.10.2015

Ing. Šárka Zátková
radní MČ Praha 21 /ANO2011/

převzato z webu MČ P21

Související příspěvky

4 komentáře

 • Dobrý den,

  dost dobře nechápu, proč má být smírčí řízení?

  Oba místostarostové složili veškeré funkce. Tím porušili Koaliční smlouvu, v které jsou posty rozděleny i podle jmen. Navíc především v případě pana Slezáka platí, že v zastupitelstvu za něho není ani jiný náhradník z ČSSD na post místostarosty. Tohle pan Slezák moc dobře ví a vyvíjí na ostatní členy koalice nepřípustný nátlak s gloriolou své nepostradatelnosti (doufejme, že bez pendreku). Věc tedy vnímám tak, že oba jasně a zřetelně vystoupili z koalice.

  To, že mají požadavek jednat na smírčím řízení je v tuto chvíli už nepodstatné, neboť z jejich strany nejde o smírčí řízení, ale o obyčejné a sprosté vydírání. Smírčí řízení měli Slezák a jeho „loutka“ Čechová vyvolat ještě před složením funkcí. Toto je zcela zásadní!

  Stejně tak je zásadní, že oba jsou političtí manipulátoři, zrádci, rozvraceči a hochštapleři, převlečení za chameleony. Není to poprvé, kdy se takto zachovali. Zradili jednou, podruhé, zradí kohokoliv i potřetí.
  Pokud si tedy ostatní členové koalice chtějí zachovat důstojnost, nepřichází vůbec v úvahu se zrádci jednat. Osobně bych se se zrádci už vůbec nebavil.

  Zastupitelstvo má nyní po mnoha letech unikátní příležitost očistit se konečně od zhoubných parazitů a postavit je mimo hru. To, co se nám povedlo započít ve volbách v roce 2010, a téměř se povedlo i v roce 2014 (nebýt podivného volebního výsledku pana Slezáka-ČSSD v jednom volebním okrsku), může nyní především ANO završit. Jenom doufám, že se političtí nováčci z ANA nenechají zatlačit protřelým politickým matadorem Slezákem do kouta. Zejména, když občané jej v každých volbách chtějí míň a míň.

  S pozdravem

  Petr Duchek

 • Já teda nevím, paní Kazdová. Není rada ve složení 3xANO z 5 mandátů stále funkční ?!… Zkusíme to jinak. Máte 5 stromů, dva shnijou. Kolik stromů zůstane !? A je to většina či menšina ?!… Jinak rozumí, že bulvárně to zní skvěle…. ,,RADA MČ P21 SE ROZPADLA,,…

  • Zajimave je, ze neuvadite, ze ten nejvetsi a nesilnejsi z tech trech stromu, ty dva odpadle zcela otravil a ze odumrely po te co pro ne nezbyl zadny zivotni prostor. Je verejne tajemstvi, ze s panem starostou nejsou schopni najit spolecnou rec (nejen oni), neb dela vsechno podle sebe a hlavne nekoncepce a chaoticky… Ale ani me to neprekvapuje, to se proste nehodi rikat verejne… proste ty dva stromy jen uhnily…

  • Já teda nevím, KaNy. Zkusíme jiný příklad. Máte auto se 4 koly, jedno kolo upadne, stále má většinu kol, je to auto funkčni? Ale jinak ANO, i rada jedné strany může dočasně fungovat …