OBRAZEM: Nádraží Praha – Klánovice aneb najdi 10 rozdílů…

Když začátkem roku 2015 použil zastupitel Hartman (Otevřený Újezd) pro popis neřádů označení „balkanizace“, sklidil výsměch napříč újezdským zastupitelstvem. Nejvíce se možná tehdy smálo újezdské ANO a ani ne po roce se ozřejmilo proč. PROSTĚ takové slovo, celkem běžné v kulturních diskusích, nezná. To, co je pro zděšeného zastupitele „balkanizace“ (tj. vžité pojmenování procesu rozkladu), je pro ANO asi důkaz toho, že je líp… Názorný příklad mohou davy cestujících pozorovat každý den na nádraží Praha – Klánovice v rámci dokončovacích prací  rekonstrukce trati v úseku Běchovice – Úvaly. Zatímco klánovický starosta Ing. Horníček ( Klánovice Spolu) celý rok 2015 obrazně řečeno seděl  za krkem dodavateli stavby, firmě Strabag, a do omrzení jej kontroloval a nutil k provedení dokončovacích prací v přijatelné kvalitě, aktivita tehdejšího újezdského starosty pana Růžičky (hnutí ANO) se vyčerpala snahou vyměnit žárovku v podchodu – viz nestárnoucí fejeton  „Jak Kytička nedočetl a nerozsvítil“  ZDE.

Uvedení prostoru kolem nádraží do kulturního a podmínkami stavby stanoveného stavu, ale třeba i pohlídání funkční navigace, prostého rozmístění kandelábrů tak, aby do nich lidi nenaráželi, umístění stojanů na kola, uvedení cest v majetku MČ do původního stavu a revitalizace zdevastované zeleně – to zájmem radnice pod vedením pana Růžičky PROSTĚ nebylo. Nezájem ze strany újezdské radnice a úřaduv r. 2015 byl očividný a výsledky tohoto nezájmu jsou očividné dnes, zejména ve srovnání se sousedy přes koleje.

Pustíte-li se do hledání rozdílů na nádraží v Klánovicích a v Újezdě, dovolte mi poznamenat ten hlavní. Je to nebetyčný rozdíl mezi skutečnou prací Ing. Horníčka ve funkci starosty Klánovic a populistickým diletanstvím dnes již odvolaného starosty Růžičky v Újezdě…

Nádraží Praha – Klánovice, Klánovice, březen 2016:

 

Nádraží Praha – Klánovice, Újezd nad Lesy, březen 2016:

Související příspěvky

1 komentář

  • Michael Hartman

    Bohužel přesné. Ach jo. Bude to ještě fuška, aby újezdský úřad s přes sedmdesáti zaměstnanci dotáhl ten klánovický, kde je zaměstnanců něco přes deset. A aby v pro nás lidi viditelných výsledcích klánovické alespoň dohnal, když už ne předehnal. Soutěž mezi oběma MČ v tom, kdo věci udělá líp nebo ještě líp by byla pro nás zdejší obyvatele jen a jen žádoucí.