Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Klimatická konference v Glasgow skončila, v jednání pokračují expertní týmy. Česko je Ropákem Evropy

Do Skotska přijely státy řešit klimatické závazky vyplývající z Pařížské dohody z roku 2015, a to jednak ty vedoucí ke snižování emisí, zároveň ale i mechanismy pro snižování emisí v mezinárodním obchodu, vzájemnou spolupráci při zmírňování dopadů změny klimatu a adaptaci na ni a klimatické finance, tedy finanční podporu rozvojovým zemím.

Podrobný rozbor najdete v Ekolistu, 12. 11. 2021:
Klimatická konference přinesla nové závazky. Česká republika se brání téměř všem


Související:

Pokud má svět vyhrát boj s klimatickými změnami, budou muset lidé začít žít výrazně jinak než dnes.

Úkolem politiků podle Demertzisové je, aby lidem vysvětlili, proč je něco takového nutné. Podobně se pro HN vyjádřil i švédský státní tajemník pro evropské záležitosti Hans Dahlgren. „Politici musí lidem jasně říct, jaké nám hrozí důsledky – pokud nepřijmeme fakt, že se prostě musíme změnit, budou následky hrozivé. Jako politici bychom měli víc vysvětlovat, proč je to doslova existenciální otázka,“ řekl Dahlgren během své zářijové návštěvy Prahy.

Podle ekonomky, která dříve pracovala také v nizozemské centrální bance, je klíčové, aby lidé nutné změny vnímali jako spravedlivé. „Pokud je politici nenastaví férově, vyvolají sociální nepokoje,“ varuje. Za nutné považuje, aby náklady spojené s výrazným omezením emisí skleníkových plynů nenesly chudší vrstvy společnosti.

Úkolem politiků tak podle ní je lidem vysvětlit, že pokud by svůj životní styl nezměnili, podstoupí riziko katastrofálních změn klimatu.

Celý článek Onřeje Housky z 12. 11. 2021 v HN ZDE.

Související:
Jak mám já měnit své návyky, abych zachránil Zemi? Tohle nám nikdo neříká

Související:

V Podcastu Vinohradská 12, z 2. 11. 2021 ZDE.

Související o potřebnosti „ekologickém aktivismu“ v Čechách:

Stručně a jasně, ve dvou větách: Policie nesmí chtít po účastnících shromáždění občanku preventivně, aby je od účasti odradila. A dále – policie nesmí bránit novinářům v jejich práci, i když je zajistí a omezí na svobodě. Na první pohled jde o jasná sdělení, v Česku na ně ale potřebujeme soudní verdikty.

Celý článek Roberta Maleckého
Severočeské Klimakempy jako učebnice právního vědomí. Policie dostala od soudů dvakrát přes prsty
z 26. 10. 2021 na HlídacíPes.org ZDE.


Sledujte články pod štítkem Voda-klima-krajina

v Otevřených novinách ZDE.


Předchozí v ON:

Mezinárodní klimatická konference v Glasgow začala. Posune se k řešení (zdánlivě) neřešitelného? Praha se připojila

Ať jsme kdokoli a kdekoli, můžeme se podílet na společné reakci na změnu klimatu a hrozbu zániku našeho společného domova

Související příspěvky