Největší věc, kterou můžeme darovat, je náš čas. Projekt Ježíškova vnoučata pokračuje

V listopadu 2017 spustil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Jeho cílem bylo splnit vánoční sny osamělým seniorům. Info v ON  dne 27.11.2017 ZDE.

Projekt, který Český rozhlas spustil 13. listopadu, nekončí ani po Vánocích. „Dokud budou na webu přibývat a plnit přání, tak pokračujeme,” říká vedoucí projektu Martin Ondráček…Připomíná ale i další rozměr celé akce. „Pochopili jsme, že největší věc, kterou člověku můžeme dát, je náš vlastní čas.”

Ježíškova vnoučata ovšem přinesla i smutné okamžiky – to když se někteří ze seniorů splnění svých přání už nedožili. V pátek 9.2.2018 od 18:00 se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě bude sloužit Vzpomínková mše za Ježíškova vnoučata.

Mše bude věnována především seniorům, kteří se dárků nedožili či si je moc neužili, ale zároveň připomeneme všechny seniory, protože si zaslouží naši pozornost. Pokud budete mít zájem a možnost dorazit, jste srdečně zváni.

Mši bude v přímém přenosu přenášet ČRo Vltava.

Do projektu Ježíškova vnoučata se stále mohou přihlásit další domovy pro seniory, stačí napsat mail na vnoucata@rozhlas.cz. „Dobro je kolem nás a je ho víc, než jsme si uměli představit,” uzavírá Martin Ondráček.

 

Zdroj: Diakonie ČCE, ČRo a Ježíškova vnoučata
Náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky