Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Co je české to je hezké a malá domů – socík forever! Psí uši z 24. 5. 2020 a související

„PSÍ UŠI. Jsme zase o týden starší, o týden blíž k jistotě neodvratné smrti. A taky o týden rozvolněnější, co se týče ústupu koronaviru. Ale postrašili nás slušně, že? Nyní tedy zpět k podstatným věcem: dotace pro Agrofert, šetření střetu zájmů předsedy vlády, Čapí hnízdo a fiktivní reklama, kolosální schodky rozpočtu. A kde je vlastně státní zástupce Šaroch?

  • Co je české, to je hezké, řekli si poslanci několika sněmovních stran pod vedením Agrohnutí a rozhodli se zavést potravinový socík. Povinné kvóty pro podíl českých potravin by začaly na 55 procentech a do roku 2027 by měly postupně vzrůst až na 85 procent. Poslanci tak vyšli vstříc zájmům velkých českých zemědělských a potravinářských producentů, kteří – mrk mrk – tak nějak náhodou sedí ve vládě.
  • Když jsme u socialismu a regulací, hezký příklad dává cena, za kterou jsou kvůli nařízení ministerstva zdravotnictví laboratoře nuceny provádět testy na koronavirus pro samoplátce. Ministerstvo maximální cenu stanovilo na 1674 korun – jak myslíte, že to dopadlo?..

… doporučujeme Psí uši Roberta Maleckého „Kde je státní zástupce Šaroch, kdo chce zavést potravinový socík a drby Roberta Šlachty“ z 24.5.2020 na HlídacíPes.org ZDE.

Náhledový obrázek: ilustarční

Související:

Státní dopravce České dráhy utrácí neobvykle velkou část peněz za reklamu v médiích skupiny Mafra. Vydavatelství, které patří do holdingu Agrofert ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO), od roku 2015 inkasovalo od drah více než 112 milionů Kč. To je násobek toho, co získaly jiné mediální domy. Zjištění rozebíráme s reportérkou Radiožurnálu Markétou Chaloupskou.

„Cifry pro Mafru nebyly náhoda, šlo o to, kdo ji vlastní. S reportérkou Chaloupskou o inzerci Českých drah
Lenka Kabrhelová mluví s reportérkou Radiožurnálu Markétou Chaloupskou“, ZDE.

Podle interních materiálů zadaly České dráhy většinu reklamy přímo, bez výběrového řízení. Dráhy to vysvětlují tím, že Mafra prý umí nejlépe zacílit na potenciální zákazníky.

HlídacíPes.org popsal i to, že ačkoli České dráhy pro své cestující nakupují noviny od všech tuzemských vydavatelů, nejčastěji jsou v nabídce tituly, které patří do svěřenského fondu předsedy vlády Andreje Babiše. Tedy Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Na dodávku novin, které České dráhy poskytují cestujícím zdarma, neexistuje žádná centrální soutěž. Není proto možné ani přesně ověřit, jaké tituly a v jakých objemech dráhy objednávají.
Celý článek Roberta Břešťana „České dráhy, inzertní dojná kráva holdingu Agrofert“ z 20.5.2020 na HlídacíPes.org ZDE.

 

Nejen socík, ale i prymula forever. Vlastně se to nevylučuje…

Mužem dne je už zas jednou Roman Prymula. Nejen proto, že dnes začala další významná etapa uvolňování bezpečnostních opatření spjatých s jeho jménem, ale také z toho důvodu, že vláda právě rozhoduje o zřízení vysoké úřednické pozice ušité mu na míru. Co přesně znamená být zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví?

To ve svém článku popisuje Bára Janáková. Deník N má k dispozici dokument s Prymulovým popisem práce – jestli vše dopadne, jak se zatím předpokládá –, nový zmocněnec by měl vytvořit Národní koncepci zdravotnického výzkumu (ať už je to cokoli), zlepšit systém prevence nádorových onemocnění (což je důležitý a záslužný úmysl, kéž se vydaří) a zařídit „aby nedocházelo třeba k tomu, že podobné patenty, jako měl profesor Holý, skončí v zahraničí“, jak nám sám řekl. Tento poslední bod ukazuje, jak snadno se říkají věci, které jsou obtížně realizovatelné. Profesor Holý by své výzkumy nedotáhl do produkční fáze bez mezinárodní spolupráce a bez peněz velké světové farmaceutické firmy. Těch peněz byla spousta. Kdo je u nás má a dá? Kdo k nim přidá know-how, kontakty, zkušenosti? Profesor Prymula bude možná ještě rád vzpomínat na časy, kdy bojoval jen s koronavirem. Anebo ne, protože splnění těch úkolů dost možná nikdo nebude vyžadovat. Leda pár novinářů…

Zdroj: Notes DeníkuN, 25.5.2020

 

Předchozí v ON:

Pravidla cachtání, čínská letadla, „wee see thee lie“ čti “ vísídí láj“ a – zase Koněv. Psí uši ze 17. 5. 2020 a související

 

 

Související příspěvky