Pravidla cachtání, čínská letadla, „wee see thee lie“ čti “ vísídí láj“ a – zase Koněv. Psí uši ze 17. 5. 2020 a související

„PSÍ UŠI. Tam, kde všechna špatná legrace končí, vláda Andreje Babiše se začíná teprve rozcvičovat. A jede podle známého hesla: Začneme naplno a pak už budeme jenom přidávat. Čili tady máme policejní hodinu. Opět úplně beze smyslu – virus se totiž nejspíš probouzí ve 23:00 a pod rouškou noci skáče na lidi v hospodě. Bylo by to celé k pláči, kdyby to nebylo už jenom k smíchu. Pojďme k detailům.

  • Teploty po zmrzlých překročily slibných 15° C, a tak národ český už rozechvěle čeká na pokyny, jak bude smět při své dovolené na Mácháči cachtat svá sejratá těla ve vodě. Vláda vyšla těmto požadavkům operativně vstříc a vytasila se s dalším pokračováním volného cyklu „Náhodný generátor nablblých opatření“.

Vláda se prý pokusí zachránit čínského národního leteckého dopravce Smartwings a potažmo České aerolinie, což je dobře, protože jeden z majitelů Jiří Šimáně je kamarád premiéra a byl mu na svatbě a vůbec nechte si ty blbé otázky. Prostě to tak bude. Přijde nás to všechny z erární kasy na slabých pár miliard.

Velké emoce způsobila angličtina ministryně financí Aleny Schillerové a krok televize CNN Prima, která ji konfrontovala otázkou položenou v cizí řeči.

Není nic jednoduššího než nechat laskavého čtenáře, ať tuto otázku posoudí sám:

Objevily se nám poslední dobou povážlivé trhliny ve vztazích se Sovětským svazem, dnes označovaným též jako Rusko. Rozbuškou se jak dobře známo stalo odstranění sochy maršála Koněva z pražské Bubenče, což některým zdejším demokratickým politikům, toho času například ve funkcích místopředsedy demokraticky zvolené sněmovny, nedá spát.

Má to jednoduché řešení. Česká strana by měla s Kremlem vyjednávat, že vrátíme Koněva, když Rusko vrátí Krym.
Win-win.

Tak klidnou mysl, tanky jsou zase o něco blíž…“

DOPORUČUJEME Psí uši Roberta Maleckého ze 17.5.2020 na HlídacíPes.org
Jak se plave v přecpaném bazénu, kdo je tady fašista a vyměníme Koněva za Krym?

Náhledový obrázek: ilustrační


Doporučujeme i související:

168 hodin, premiéra na ČT1 v neděli 17.5.2020

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/220452801100517/

 

„…Neskonale větší problém než samotné jazykové nedostatky Aleny Schillerové je to, že se jako ministryně financí neúčastní naprosté většiny nynějších klíčových jednání evropských ministrů, kde se nyní rozhoduje o miliardách koronavirové pomoci. Zastupuje ji náměstkyně, což se těžko dá považovat, vzhledem k důležitosti jednání, za vhodné a dostatečné.

Ať má paní ministryně alibi, jaké chce (jednání vlády, jednání sněmovny), jediná účast ze sedmi videokonferencí je tristní výpovědí o (ne)zájmu, který o dění v EU Alena Schillerová jeví. Její kolegové v EU musí nutně nabýt dojmu, že Česko se o probíranou problematiku vlastně nezajímá.

Máme zaděláno na klasický scénář: stojíme při jednání v EU stranou, neřekneme jasně, jakou máme představu, nehledáme spojence, takže se nakonec samozřejmě stane něco, co se nám nelíbí, a nám zbude tradiční skuhrání, jak je ten Brusel zase na nás zlý…

Závěry z celé aférky jsou tři.

Zaprvé: ministryně Alena Schillerová evidentně nehájí dostatečně zájmy Česka v Evropské unii…

Zadruhé: jde o další moment demaskování laciného marketingu hnutí ANO…

Zatřetí: paní ministryně Schillerová má velmi volný vztah k pravdě…

… kdo se dokáže příběhu pana premiéra o dokonalých expertech, které přivedl do klíčových úřadů, nesmát příliš nahlas.“

Celý názor Petra Honzejka „Schillerová si za ostudu může sama. Ale její chabá angličtina je ten nejmenší problém“ v HN 17.5.2020 ZDE.
Odkaz pro sdílení:
https://nazory.ihned.cz/c7-66764580-mcrn6-506e20d430d0267

 

Související příspěvky