Babišovo EET: diletantismus, chaos, diskriminace, likvidace živnostníků. Ano, lépe už bylo…před ANO

„Poslední listopadový den je poslední den, kdy neplatil zákon o EET. Protože tento zákon je pro podnikatele diskriminační a jde proti základním svobodám, byl prosazen v ovzduší nařčení, že podnikatelé a živnostníci jsou zloději, nesouhlasíme s tímto zákonem a chceme to dát najevo smutečním průvodem, který projede centrem Prahy. Prosíme, ozdobte svá auta ve smutečním duchu, jakýkoliv nápad v mezích zákona je vítán. Pokud se nás sejde dostatečný počet aut, bude zřejmé, že jsme neohnuli hřbet a udělali jsme alespoň něco. Až se nás jednou naše děti zeptají “ Táto, mámo, proč jste nic neudělali, když vám brali svobodu?“, budeme moct říct, že jsme alespoň vyjeli,“ píší organizátoři v popisu akce na Facebooku

http://svobodneforum.cz/wp-content/uploads/2016/11/Screenshot-2016-11-23-19.49.01-600x297.png

Čistě věcně je elektronická evidence tržeb už teď velký průšvih. Bez ohledu na to, že tento balkánský styl kontroly podnikatelů nikde, kde byl zaveden, nepřinesl žádné převratné nové příjmy rozpočtu z do té doby nezdaněné ekonomiky, je to i velký karambol technicky a provozně. Nikdo z vykladačů zákona neumí přesně říct, kdy a na koho se bude vztahovat a komu se vyhne. Technické provedení je chatrné, takže hrozí, že obchod budou brzdit technické kolapsy. Není jasné, jak budou chráněna proti zneužití a kšeftování data o milionech obchodních transakcí. To vše šest dní před ostrým startem… Z Babišových komentářů je cítit přiznání diletantismu a pohrdání drobnými podnikateli. „To není žádná zmatečnost. Jak jsme měli poznat všechny druhy podnikání? Teď to všichni řeší a chodí nám stovky případů, jak každý podniká třeba příležitostně, ale to není žádný zmatek.“ ..
Lenka Zlámalová, 25.11.2016, Echo24, celý článek „Ať Sobotka sebere odvau a vyhodí Babše z vlády“ ZDE.

Ministr financí Andrej Babiš říká, že změny v elektronické evidenci tržeb, které navrhl týden před jejím startem, na nové daňové povinnosti nic nemění.Ve skutečnosti odstartoval několikaměsíční období, ve kterém tisíce podnikatelů nebudou vědět, zda a odkdy se jich EET bude týkat. HN,25.11.2016, ZDE

Premiér Bohuslav Sobotka kritizuje způsob, jakým ministr financí a předseda hnutí ANO přišel se změnami v elektronické evidenci tržeb. V dopisu se čtvrtečním datem Babiše vyzval, ať pro ostatní ministry vyhodnotí dopady navrhovaných změn…V dopisu Sobotka Babiše požádal, aby v pondělí vládě předložil informaci, zda je systém pro EET správně nastaven a plně funkční.

„Žádám vás též o vyhodnocení dopadů nových návrhů,“ uvedl premiér. Navrhování změn zákona těsně před nabytím účinnosti podlamuje podle něj důvěru v celý systém EET. Postup ministerstva označil za neprofesionální. „Odpověď očekávám obratem,“ dodal v dopisu.

ČTK, 24.11.2016,celý článek ZDE

http://svobodneforum.cz/wp-content/uploads/2016/11/Prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-TOP-19.jpg

Svobobodné fórum, ČT, 24.11.2016, ZDE

V Česku ubylo skoro dvacet tisíc podnikatelů, kteří někoho zaměstnávají. Proti minulému roku je jich méně o jedenáct procent. Mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová nechce údaje jakkoli vykládat: „To je záležitostí analytiků,“ uvedla. Tak tedy není třeba pro odpověď chodit daleko. Skončili podnikatelé, kteří odmítli šikanu ministerstva financí, nastolenou počátkem roku v podobě kontrolních hlášení tržeb. Opatření, které mělo zvednout výběr DPH, ho naopak snížilo pod úroveň růstu maloobchodních tržeb, to už je známo…Zřejmě se naplní zkušenosti z jiných zemí, kde se ukázalo, že změny při výběru daní zasáhnou malé podnikání víc než nejhorší krize.
Petr Houb, 15.11.2016, Echo24, celý článek „Jak proběhne masakt podnikatelů“ ZDE

Související příspěvky