Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Zraňujeme a trápíme zvířata pro svou novoroční zábavu. Na záchranu a ošetření obětí ale peníze nedáváme

Tržby za zábavní pyrotechniku dosahují v Česku 1 miliardy Kč.
Zvířecí záchranáři nemají na pomoc zraněným zvířatům dost peněz.
Jak to spolu souvisí?

Český svaz ochránců přírody byl na konci minulého století u zrodu kampaně proti ohňostrojům. Ta dnes pomalu začíná sklízet svá ovoce. Jediné co k tomuto tématu lze opakovat donekonečna je, že pokud najdete ohňostrojem či jinak poraněné divoké zvíře, hledejte pomoc u záchranných stanic. Centrální dispečink Národní sítě záchranných stanic má číslo 774 155 155.

Abychom mohli zajistit transport, teplo, krmení a nezbytnou veterinární péči všem handicapovaným zvířatům, které nám lidé v roce 2022 přinesou, v takové kvalitě, aby se většinu z nich podařilo zachránit a vypustit zpět do přírody, potřebujeme přesvědčit veřejnost, aby nám pro rok 2022 darovala nejméně 20 milionů Kč.

Stačilo by například přesvědčit pouhá 2 % z těch, co si kupují zábavní pyrotechniku, aby namísto nákupu věnovali peníze na účet sbírky Zvíře v nouzi.

Jenže to budou asi úplně jiní lidé než ti, kterým skutečně jde o přírodu a zvířata.

Celý článek Petra Stýbla v Ekolistu, 8. 1. 2022:
Petr Stýblo: Miliardu za petardy? Dáme. A 70 milionů na péči o zraněná zvířata?

Náhledový obrázek: „Labuť velká nalezená 1.1.2022 s roztříštěnou nohou může být velmi pravděpodobně obětí silvestrovských ohňostrojů. Přímé důkazy však chybí.“
Foto | Luboš Vaněk / ZS Huslík. zdroj: Ekolist

Související v ON:

Dopravní a bezpečnostní opatření Prahy na Silvestra a Nový rok. Petardy a ohňostroje jsou někde zakázané, ale všude nemravné

Konec roku bez utrpení. Petice za zpřísnění pravidel pro pyrotechniku

Související příspěvky