Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Dezinformace 30 Lampa „Viditelnost“ na Mariánském náměstí zhasíná, když se množí dezinformace na sociálních sítích

Lampa „Viditelnost“ na Mariánském náměstí zhasíná, když se množí dezinformace na sociálních sítích

Známé rčení „pod lampou je největší tma“ si po svém přebral umělec Jakub Nepraš a vytvořil v centru Prahy speciální osvětlení.

Konkrétně v podloubí Městské knihovny na Mariánském náměstí.
Jeho nová výtvarná instalace nazvaná „Viditelnost“ reaguje každou chvíli na počet dezinformačních zpráv na internetu, ty lampu zhasínají.

Za projektem, který se snaží dostat díla umělců do veřejného prostoru, stojí Marie Foltýnová z Galerie hlavního města Prahy.

„V rámci projektu Umění pro město pracujeme i s dalšími místy. Spolupracujeme také s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Ten dělá svůj projekt Pražské plácky, kdy hledá různá místa, která se dají „odparkovat“ a vrátit ten veřejný prostor občanům, tak často se na nás obrací, abychom pro ně vytipovali nebo připravili spolupráci s umělcem. Vytvoří se pak další dočasný objekt, proto aby se lidé mohli potkat s těmito díly, umělci, i když se s uměním běžně nepotkávají,“ dodává Foltýnová.

Celou informaci od Martina Hrnčíře a foto instalace
najdete na iRozhlas, 10. 1. 2022 ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Bez strategické komunikace to nepůjde. Nutná je ve vládě i s veřejností

Ač se to nezdá, Západ je v informační a psychologické válce s Ruskem. Základním prvkem obrany proti této válce je komunikace státu. Neměl by tedy vzniknout na Úřadu vlády ČR ...