Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Zažít město jinak slaví osmnáctiny. Program a mapa v sobotu 16. září 2023
https://www.facebook.com/ZazitMestoJinak?fref=ts

Zažít město jinak slaví osmnáctiny. Program a mapa v sobotu 16. září 2023

Pojďte s námi oslavit 18. narozeniny slavností, které ukazují lidem po celé republice, jak to vypadá, když veřejný prostor ožije.

Díky stovkám dobrovolných organizátorek a organizátorů se tak stane na 115 místech v Praze a 50 v dalších místech.

A vy byste u toho neměli chybět. 

U příležitosti jubilea slavností jsme pro vás spustili speciální web Město lidem, kde se můžete seznámit s příběhy lidí, kteří kultivují veřejný prostor. Jedním z nich je i Jana Kašparová ze spolku NaNiváci, který dostala od manžela k vánocům a který proměňuje své okolí nejen během Zažít město jinak. Sousedské slavnosti stály ale na začátku činnosti, jejíž důsledky pravděpodobně přežijí nejen Zažít město jinak, ale i nás všechny. Jaké to jsou a čím je příběh Jany výjimečný, si můžete přečíst na webu. Zároveň se můžete také seznámit s možnostmi, jak se připojíte i vy. A máme pro vás také soutěž o náš merch, vstupenky do divadla, komentované prohlídky či dobrou kávu od lokálních organizátorek a organizátorů.  

To mě zajímá

Hoďte se Do gala

16. září začíná Evropský týden mobility, kterým Evropská komise již od roku 2002 připomíná městům a obcím význam udržitelné mobility. A my jej odstartujeme sousedským mumrajem v ulicích, na náměstích, v parcích a vnitroblocích.

Ty se v tento den pod heslem Do gala promění ve výspu dobrého jídla a pití, hudby, tance, divadla a nejrůznějších aktivit pro děti a dospělé. Otevře se také celá řada jindy veřejnosti nepřístupných míst. Hoďte se také Do gala, vyberte si lokality, které vás lákají, a přidejte se k pouličnímu veselí.

Celý program najdete na webu Zažít město jinak.

Přijměte také naše srdečné pozvání na stánek AutoMatu, kde si s vámi rádi popovídáme (nejen) o komunitním životě, veřejném prostoru a udržitelné dopravě. Čekáme vás také s AutoMatím fotokoutkem, výběrem toho nejlepšího z našeho merche, včetně nové limitky v designu letošního ročníku Zažít město jinak a v neposlední řadě také workshopem pro děti.

Vybíráme z programu

Vůbec poprvé se sousedské slavnosti odehrají v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad, který oživí vyšehradské komunitní centrum Táborka.

Na Smetanově nábřeží, tedy na dějišti historicky prvního ročníku Zažít město jinak, vás čeká spousta dobrého jídla a pití, Hvězdný bazar, i promítání filmů.

Poprvé se v rámci slavností otevře také Poslanecká sněmovna ČR a ve Sněmovní ulici uvítá návštěvnice a návštěvníky Zažít město jinak.

Usedlost Krenovka a Husitské ulici láká nejen na nejdelší pavlač v republice, ale i spoustu dalšího atraktivního programu.

V Adamovské ulici v Michli vás čeká (nejen) divadlo a tanec, ale i mnoho dalších lahůdek.

Jaké to je, když se z frekventované ulice stane pěší zóna, si můžete vyzkoušet v Jinonicích na Karlštejské ulici.

Na Břevnově u rybníčku Vincentinum chystají koncerty, workshopy, komentované prohlídky i závody na vodě.

Na Letné v ulici U Akademie najdete nejen stánek AutoMatu, ale i stánky s dobrotami, workshopy pro malé i velké a spoustu hudby.

Na Praze 8 ožije také prostor Kina Atlas.

Sousedé z Vysočan zvou do parku Zahrádky.

A ve Vršovicích můžete už popáté zažít BulMex, tedy náměstíčko na rohu Bulharské a Mexické jinak.

Pro snadné plánování toulek mezi jednotlivými lokalitami doporučujeme mapu slavností, kterou najdete ke stažení na našem webu.

Mapa ke stažení
Zdroj:

https://www.facebook.com/ZazitMestoJinak?fref=ts

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vize Česka? Podle premiéra asfalt a beton. Hnojivo pro český cynismus

Český ministerský předseda Petr Fiala si s počátkem nového školního roku povzdechl, že země trpí absencí široké a dlouhodobé celospolečenské shody na hlavních prioritách směřování země… Volá-li Petr Fiala po veřejné ...