Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 S antigenderisty nejsou žerty aneb ultra lobbing mezi lidovci, odesany, espéďáky a anisty. Seriál A2larmu: Mezi Bohem a ultrapravicí
A2larm.cz
A2larm.cz

S antigenderisty nejsou žerty aneb ultra lobbing mezi lidovci, odesany, espéďáky a anisty. Seriál A2larmu: Mezi Bohem a ultrapravicí

Před dvěma lety podalo Hnutí pro život (HPŽ) žalobu na deník Alarm za to, že bylo v komentáři označeno mimo jiné za „protiženské hnutí”.
Hnutí tehdy v žalobě psalo, že „právě naopak. Předmětem činnosti žalobce je: pomoc nečekaně těhotným ženám, úsilí o obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem, snaha o předcházení potratům a pomoc ženám, které se cítí být k potratům nuceny a těm, které mají po potratu psychické potíže,“ a požadovalo odstranění článku, omluvu a odškodnění sto tisíc korun.

Dopoledne, 6. září 2023 jsme se setkali s ředitelem hnutí Radimem Ucháčem a právníkem Hnutí pro život Tomášem Hromkem v soudní síni na Praze 2. Dorazil také konzultant oblasti veřejných politik HPŽ Marek Kuchta… Hned na začátku řízení soudce sdělil, že podle rozhodnutí Nejvyššího soudu nemá Hnutí pro život nárok na odškodnění, ani omluvu. Byli jsme následně vyzváni ke smírnému řešení, protože odročení a další jednání by jen zvyšovalo náklady… Po poněkud trapné hodině v soudní síni se Radim Ucháč s právníkem a Markem Kuchtou nakonec domluvili, že žalobu stáhnou.

Ukázalo se tak, že psát o konzervativních spolcích nebo o komkoli, kdo se snaží potlačovat naše práva, má smysl. Ačkoli antigenderové organizace často vyhrožují žalobami, nenecháme se zastrašit.

I proto bude na podzim pokračovat naše série Mezi Bohem a ultrapravicí.

 

Související:

V dílu série Mezi Bohem a ultrapravicí ze 30. 6. 2023 se po stopách českého antigenderu se podíváme, jak stoupenci protiinterrupčního a anti-LGBTQ+ hnutí pronikají do české politiky.

Najdete ZDE.

 

Zdroj: A2larm

Squatujeme mediální prostor od roku 2013
https://vimeo.com/222161042

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha připravuje Koncepci pražských trhů. První fáze se zaměří na lokality v historickém centru metropole

Hlavní město se již brzy bude moci opírat o Koncepci pražských trhů, její první fázi zpracuje městská společnost Prague City Tourism. Materiál přinese systémové řešení potřeb města v této oblasti, ...