Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Granty a dotace 30 Využijeme evropské peníze na spravedlivou transformaci? Stošestka TI a info Centra pro dopravu a energetiku

Využijeme evropské peníze na spravedlivou transformaci? Stošestka TI a info Centra pro dopravu a energetiku

Opatření na zmírňování projevů klimatické krize vyžadují značné finanční náklady.
Nečinnost by ovšem vyšla mnohem dráž.
O tom, jaké projevy klimatické krize můžeme pociťovat u nás v Česku i jak efektivně využít evropské peníze na transformaci, hovoří expertka CDE na spravedlivou transformaci Zuzana Vondrová a ředitel Fakta o klimatu Ondráš Přibyla.
Poslechněte si nový díl podcastu Stošestka z dílny Transparency International ČR.


Související:

Pro správné vyčíslení skutečných dotací do fosilních paliv je nezbytné přijmout takovou definici, která zahrne explicitní, implicitní i investiční fosilní dotace. #CDE dále doporučuje přijmout opatření, která tyto dotace postupně vyřadí, a sledovat jejich naplňování.
Více informací o fosilních dotacích si můžete přečíst v novém infolistu, který zpracovala naše analytička a expertka na klimatickou politiku Kateřina Davidová.

 

Zdroj:

https://www.cde-org.cz/cs/

https://www.facebook.com/centrumDE

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha připravuje Koncepci pražských trhů. První fáze se zaměří na lokality v historickém centru metropole

Hlavní město se již brzy bude moci opírat o Koncepci pražských trhů, její první fázi zpracuje městská společnost Prague City Tourism. Materiál přinese systémové řešení potřeb města v této oblasti, ...