„S Milošem Zemanem si jeho příznivci často spojují přívlastek silný, protože to svým protivníkům rád “natírá.” Stoupenci hlavy státu ale zaměňují “silný” s hlasitým a/nebo vulgárním…
Miloš Zeman začínal tím, že krátce po své inauguraci vyvěsil na Hradě evropskou vlajku, snil o federální unii a o tom, že se Česko přiblíží Švédsku. Horoval pro přijetí eura, což se podle něj mělo stát “do konce roku 2017”. Také řekl, že bude prezidentem dolních deseti milionů, později se však vložil do služeb jednoho jediného Čecha, multimiliardáře Petra Kellnera, který podniká v Číně a Rusku.
Zhmotnilo se to Zemanovým zamilováním do čínských investic a kritiky ruských sankcí – a obojí mu vydrželo dodnes…“ celý článek Kateřiny Šafaříkové v Respektu 12.1.2018 ZDE.
„Prezident Miloš Zeman během svého mandátu u domácích voličů i zahraničních partnerů vzbudil pochybnosti, jakou hodnotovou orientaci vlastně má Česká republika. Na začátku se hlasitě přihlásil k Evropské unii, ale po zbytek mandátu ji zpochybňoval. Ze zahraniční politiky se snažil udělat pragmatický nástroj ekonomické politiky. Nárokuje si největší podíl na otevření vztahu k Číně, což je částí společnosti vnímáno značně kriticky. Významně se podílel na tom, že dřívější pilíř české zahraniční politiky − ochrana lidských práv − se takřka vytratil z priorit, kterými se čeští politici po roce 1989 řídili.
„Jeho lavírování kolem řady probíhajících událostí či vyloženě opoziční názory vůči vládě (zejména ukrajinská krize) vedlo k prohloubení nejistoty o tom, jaké jsou dlouhodobé cíle ČR a kvalita jejích spojenectví,“ domnívá se Vít Borčany, analytik think-tanku Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).
..Zeman si v Evropě ani ve světě nevytvořil dobré kontakty, a to ani v nejbližším okolí…V Evropské unii Zeman nikoho nezajímá. A do Bílého domu má dveře úplně zavřené.“
Rozbor Martina Ehla, Ondřeje Housky, Ondřeje Soukupa a Daniela Anýže rozčleněný do okruhů:
Co je to Evropa?
Jak moc blízko k Rusku?
Čínské sblížení
Zhoršení vztahů s USA..“
…DOPORUČUJEME v HN, 12.1.208, ZDE.
..a pro připomenutí velmocenská návštěva komunistického vůdce Čínské lidové republiky na pozvání českého prezidenta Zemanav Praze ve dnech 28. – 30.3.2016, Lidovky.cz ZDE.
Informace, pozvánky, názory k volbám prezidenta ČR
v ON pod štítkem Prezidentské volby 2018
2 komentáře
Jura
Tyto demagogicke lzi, nema snad ani cenu komentovat. V tomto:
https://www.youtube.com/watch?v=Bv3vo12FlxY&t=720s
, nejspis historicky poprve ;-) , musim souhlasit s A.Babisem.
Smutne na tom je, ze lide jsou pomoci ucelovych lzi vyzyvani k nenavisti k tem, kteri zastavaji opacny nazor. Viz ruzne „tydny neklidu“ a pod., ktere nakonec maji jen mocensky vliv.
pozn.: iDnesTV, prestoze patri do „Babisova imperia“, jeste snad neni na „McCarthyho“ seznamu (z cistirny ;-) ) nepratel „jeste svetlejsich zitrku“, pod jednotnou vladou (nedemokraticky jmenovanou) z EU :-)
Zita Kazdová
No to je mi překvápko… :-) že vrána k vráně sedá – v případě M.Zemana a A.Babiše minimálně od 90.let minulého století- bylo napsáno a řečeno mnohé. Pro připomenutí „Miloš Zeman a Andrej Babiš se navzájem neopustí“ Jaroslav Spurný, Respekt, 28.4.2016:
Díky za důvod osvěžit si paměť! Zita Kazdová, ON