Pražská koalice s Piráty a Prahou Sobě 2018 – 2022 předvedla nejúspěšnější, nejpracovitěší a nejsmysluplnější „vládnutí“, jaké Praha po roce 1989 zažila


Díky důvěře Pražanů a stabilitě v koalici jsme mohli naše město 4 roky vést a měnit jej k lepšímu a také ho provést dvěma bezprecedentními krizemi. Praha za naší vlády prochází rekordním rozvojem.

  • Zahájili jsme stavbu metra D, první nové linky po 40 letech.
  • Loni se povolila stavba 9.700 nových bytů, což je rekord od roku 1989.
  • Nebývalým tempem se prodlužují tramvajové trati.
  • Otevřeli jsme rekordní množství nových P+R parkovišť.
  • Za našich předchůdců mosty chátraly a padaly, my máme odvahu jít do velkých rekonstrukcí, bez kterých by spadly další. A nadto stavíme i nová přemostění řeky.
  • Plán na výsadbu milionu nových stromů plníme přesně, jak jsme slíbili.

Přehledná mapa ZDE.

 

Související:

Povedlo se! Vysázeli jsme v Praze za necelé 4 roky už přes 500 000 stromů! 

Plníme tak slib, který jsem dal Pražanům během kampaně 2018: Že vysázíme milion stromů za 8 let. Někteří kritici tomu tehdy nevěřili a přišlo jim to nemožné. Ale já se řídím přesvědčením, že když se chce, tak to jde.

Sázíme stromy jak ve městě, tak ve vnějším prstenci kolem Prahy. Navíc dbáme na druhově pestrou skladbu a vhodný výběr stromů pro lepší odolnost vůči kůrovci i klimatických změnám. Postupně také zavádíme smysluplné systémy zavlažování, například pomocí nádrží na zachytávání dešťové vody.

Stromy jsou pro města naprosto zásadní. Významně ochlazují okolí, zachytávají prach, pohlcují CO2 a celkově dotvářejí prostředí přirozenější pro život. Lidé žijící v blízkosti zeleně a stromů jsou navíc šťastnější.

Proto mám radost, že nás brzy čekají další velké výsadby stromů například při rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad nebo u nových tramvajových tratí. Nová stromořadí sázíme také na Václavském náměstí a další vysadíme třeba na Smetanově nábřeží.

Zdeněk Hřib (Piráti)
primátor hlavního města Prahy

 

Související:

K vyjednávání pražské koalice po komunálních volbách 2022 doporučujeme sledovat  aktuality ZDE.

 


Dobré zprávy z hlavního města sledujte v Otevřených novinách pod štítkem
PRAHA UDRŽITELNÁ.

 

Související příspěvky