Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 První pražské cyklodepo na Florenci má úspěch. Druhé bude na Smíchově

První pražské cyklodepo na Florenci má úspěch. Druhé bude na Smíchově

Z cyklodepa na Florenci, které funguje od listopadu loňského roku, rozvezli kurýři přes 50 000 zásilek a najezdili více než 23 000 km. Praha se tak rozhodla pilotní projekt podpořit i nadále. Nově k němu přibude cyklodepo na Smíchově, které umožní firmám soustředit se primárně na Prahu 5 a okolí.

 

Praha se rozhodla ještě letos zprovoznit nové cyklodepo na Smíchově, jehož centrální lokalita je dobře dostupná pro dodávky, které zde budou překládat zboží. Nové depo se totiž nachází přímo pod Městským okruhem. Kurýři tak mohou jednoduše obsloužit i druhý břeh řeky.

Projekt cyklodepa je v souladu se studií Citylogistiky. Kompletní správu a provoz cyklodepa má na starosti Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s., která také vybuduje nové depo na Smíchově. Provoz bude zajištěn ve stejném režimu, ve kterém fungoval pilotní projekt.

Celá TZ náměstka primátora Adama Scheinherra z 2. 8. 2021 na praha.eu ZDE.
Náhledový obrázek: zdroj: praha.eu ZDE.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jsme na vrcholu 5. vlny epidemie covid-19. Jaká jsou rizika a jaké je doporučení meziodborové odborné skupiny MeSES

Česko se pravděpodobně aktuálně nachází na vrcholu 5. vlny epidemie covid-19… Ačkoli celkový průměrný počet kontaktů klesá, zásadním problémem je toto: za situace, v níž ve stabilních kolektivech a při ...