První Zpravodaj PID v roce 2023: platební karty v autobusech MHD, výluka na Metru A, přednostní průjezd pro autobusy a tramvaje

Další info:

Plánované opravy metra A, stanice Jiřího z Poděbrad

Od soboty 14. ledna 2023 bude potřeba přibližně na 10 měsíců uzavřít stanici metra A Jiřího z Poděbrad.

Kvůli výměně eskalátorů a souběžným činnostem na povrchu budou vlaky stanicí pouze projíždět. Výměna eskalátorů  je součástí modernizace stanice, která za bezmála 42 let provozu neprošla žádnou zásadní rekonstrukcí.

Souběžně s výměnou eskalátorů dojde také k odstranění dvojice původních přístřešků u výstupu ze stanice metra do Vinohradské a Slavíkovy ulice.

Jako náhradní dopravu lze v oblasti Jiřího z Poděbrad využít tramvajové linky, které pravidelně zajišťují spojení ke stanicím linky metra A Flora a Muzeum. Pro linku číslo 101 se od 10. ledna 2023 do odvolání přemístí zastávka Jiřího z Poděbrad přibližně o 50 metrů vpřed ke křižovatce západní a severní strany náměstí Jiřího z Poděbrad.


Opatření pro přednostní průjezd  MHD v Praze

V roce 2022 se podařilo připravit, projednat a realizovat řadu preferenčních opatření pro co nejplynulejší průjezd vozidel veřejné dopravy ulicemi Prahy jednalo se především o nové vyhrazené pruhy pro autobusy i o zlepšení na světelných signalizacích jak pro autobusy, tak i tramvaje. Celkem tak mají přednost tramvaje už na 90 % a autobusy na 51 % všech světelně řízených křižovatek.

Interaktivní mapa preferenčních opatření: https://pid.cz/mapa-preferenci
Podrobné informace o preferenci: https://pid.cz/o-systemu/preference

 

Zdroj:

Info_PID_2023-01

 

Aktuality, pozvánky a informace z dopravy v Otevřených novinách
přinášíme od roku 2015 v rubrice Téma – Doprava.

Související příspěvky