Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Pozvání na vycházky za mokřady a jejich obyvateli. Přehled vycházek po celé ČR na přelomu ledna a února 2023
Mokřady vycházky 2023

Pozvání na vycházky za mokřady a jejich obyvateli. Přehled vycházek po celé ČR na přelomu ledna a února 2023

Srdečně vás zveme na oslavu Světového dne mokřadů,
kterým si 2. února  připomeneme podepsání Úmluvy o mokřadech (1971), majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva, nazývané také Ramsarská úmluva.
Při této příležitosti si pro vás dobrovolníci (profesionální i amatérští ornitologové) připravili rekordních 30 vycházek do nejrůznějších mokřadních lokalit, od těch městských až po mokřady mezinárodního významu, spadající pod ochranu výše zmíněné Ramsarské úmluvy. Za jejich ochotu a čas srdečně děkujeme.
Většina akcí se uskuteční o daném víkendu, najdete ale i pár výjimek – první vycházka je již 28. ledna, poslední 4. března.
Jejich seznam najdete na stránkách ČSO.
Zde budeme rovněž zveřejňovat informace o případných později nahlášených vycházkách a změnách.

Přehled vycházek:

Pro snadnější pohyb v textu můžete kliknout na příslušný kraj:
Praha, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Kraj Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský

Přehled dalších připravovaných akcí naleznete v kalendáři na webu ČSO.


Světový den mokřadů 2022 v ON:
Sledujte téma Voda-klima-krajina v Otevřených novinách.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Velikonoce 2023 v naší farnosti u kostela Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

  Sledujte aktuality na https://kolodeje.farnost.cz/   Informace, články a pozvánky k tématu najdete v Otevřených novinách od roku 2015 pod štítkem Velikonoce.