Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Poslední výzva pro Pražany: příjem žádostí o kotlíkové dotace do 31. 8. 2022
kotlíkové dotace

Poslední výzva pro Pražany: příjem žádostí o kotlíkové dotace do 31. 8. 2022


Občané Prahy mají aktuálně poslední možnost získat dotace na výměnu neekologických kotlů za moderní nízkoemisní tepelné zdroje.

Výměna se týká starých kotlů, které jsou na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy nebo byly vyrobeny před 1. březnem 2000, a nacházejí se v rodinných domech, včetně trvale obývaných staveb pro rodinnou rekreaci, nebo v bytových jednotkách bytových domů. Pokud tedy zájemci topili výše specifikovaným kotlem na uhlí (koks) s ručním přikládáním, který po 1. lednu 2021 vyměnili nebo se jej teprve chystají nahradit, budou mít na vlastní realizaci 2 roky.

V této výzvě jsou však dotace určeny pro nízkopříjmové skupiny domácností, které tvoří senioři, sociálně slabí, studenti apod., s celkovým čistým ročním příjmem do 170 900 Kč na člena domácnosti. Dotace po předložení žádosti bude následně poskytnuta ve výši 95 % ze způsobilých výdajů.

Dotace na výměnu plynových kondenzačních kotlů bude poskytnuta pouze v případech, kdy uvedení do provozu bylo provedeno po 1. lednu 2021 a nejpozději do 30. dubna 2022, nebo v případě, že byla na provedení výměny vystavena závazná objednávka s datem nejpozději do 30. dubna 2022.

Pražané mohou své žádosti podávat průběžně až do 31. srpna 2022.

 

Veškeré informace k aktuální výzvě jsou pro žadatele k dispozici na webových stránkách:
Portál životního prostředí hlavního města Prahy.

 

Celý článek najdete na praha.eu, 21. 6. 2022 ZDE.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Jeden komentář

  1. Jen naprostý magor si dnes nechá vyměnit kotel na uhlí a dřevo, za super „ekologický“ kotel na Putinovy p**y. :-)

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gaslighting je slovem roku 2022. Označuje snahu dezinformátorů vyvolat dojem, že pravda neexistuje

Slovem roku 2022 podle amerického vydavatelství slovníků Merriam-Webster je „gaslighting“… Termín „gaslighting“ (v doslovném překladu plynové osvětlení) pochází z názvu divadelní hry z roku 1938. Muž se v ní snaží přesvědčit ...