ON podporují Jiřího Drahoše, Pavla Fischera a Marka Hilšera v prezidentské volbě ČR. AKTUALIZACE – volíme prof. Jiřího Drahoše

AKTUALIZACE 17.1.2018: ve 2. kole prezidentské volby volíme prof. Jiřího Drahoše

PůVODNÍ ZPRÁVA 12.1.2018

„Budu volit Jiřího Drahoše. A to nikoli nezbytně proto, že by to byl kandidát mého srdce..ale proto, že má …největší šance porazit Miloše Zemana. Jinými slovy: budu volit především proti Zemanovi, protože je to špatný, společnost rozdělující prezident, cynicky pěstující v lidech kvůli vlastnímu politickému prospěchu strach a xenofobii. Navíc kvůli svému koketování s autoritářskými režimy na Východě..a obkopený podivnými existencemi, je nebezpečný pro naše ukotvení na Západě. Kvůli své osobnostní výbavě je to děsivý vzor pro mladé lidi: je nemorální, neslušný a lidsky nízký.

Drahoš je lidsky, zdá se, přesný Zemanův opak. Důstojný, slušný, umírněný. …

V ČR je vše naruby: máme premiéra, který tvrdí, že není politik a prezidenta, který se ohání svými politickými zkušenostmi, ač by úplně stačilo, aby byl prostě slušný. Navíc je tandem Zeman – Babiš vzhledem k osobnostnímu vybavení obou pánů i vzhledem k jejich autoritářským, antidemokratickým sklonům poměrně nebezpečná kombinace. Zvolení Drahoše by mohlo nejen rozbít toto nebezpečné spojenectví, ale začít vracet věci do politického normálu.“ Jiří Pehe, politilog a politický komentátor v RESPEKTu 2/2018.
prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. ZDE.

„Pavel Fischer je nejlépe připraven na plnění funkce prezidenta. Zná dokonale útroby státu, zná i to, jak to chodí ve velkém světě, zná instituce, osoby a obsazení. Je to skvělý otec rodiny a naprosto spolehlivý člověk. Dávám za něj ruku do ohně.“ Petr Pithart, politik, politolog, pedagog, spisovatel a právník na https://www.pavelfischer.cz/podporovatele/
Mgr. Pavel Fischer ZDE.

„Budu volit Marka Hilšera. Patřím k lidem, kteří považují prezidentství Miloše Zemana nejen za nedůstonjné a nereprezentativní, ale přímo za zoufalé a v pravém smyslu zhoubné. Největší neštěstí jeho působení v úřadu vidím v trvalém  záměrném ohlupování veřejného mínění, postaveném na otevřených manipulacích s představami části české společnosti o problému imigrace, politiky, médií, zdraví, vzdělávání, ekonomické situace.
Marek Hilšer nejlépe naplnuje roli civilního prezidentství bez chorobných politických ambicí…Zároveň bourá nešťastný stereotyp prezidenta jako monarchy…Jeho vize společnosti zajišťující prosperující budoucnost dětem a důstojný život seniorům z pozice člověka v produktivním..věku, je mi blízká a ztotožňuji se s ní.“ Bohumil Kartous, vedoucí komunikace vzdělávacího programu EDUin v RESPEKTu 2/2018.
MUDr. Bc. Marek Hilšer, PhD. ZDE.


…s uvedenými názory a jejich formulací se ON ztotožňují.


1. kolo prezidentské volby 12.- 13. ledna 2018
2. kolo prezidentské volby 26.- 27. ledna 2018


Informace, pozvánky, názory k volbám prezidenta

v ON pod štítkem Prezidentské volby 2018

Související příspěvky