Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Naši poslanci „nestihli“ klíčový zákon o jednorázových plastech. Přehled o tomto zákoně i o tom, jak plasty už nyní nahrazovat

Naši poslanci „nestihli“ klíčový zákon o jednorázových plastech. Přehled o tomto zákoně i o tom, jak plasty už nyní nahrazovat

Mediální pozornost již několik let získává slibovaný zákaz jednorázových plastů (zákon  o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí) na základě směrnice EU z roku 2019.

Ano čtete správně – slibovaný. Přestože je od EU jasně stanovený termín transpozice do zákonů naší země, přestože vláda předložila zákon 12. 2.2021 a přestože má zákon uvedenou účinnost od 1. 7.  2021, tak Poslanecká sněmovna ČR od února zákon neprojednala – a to ani jedno čtení!

V samotném zákoně je uvedeno co se stane, když nedojde k přijetí zákona do 3. 7. 2021, zde najdete text navrhovaného zákona a hlavně můžete sledovat stav legislativního postupu.

Podrobně v článku
Zákaz jednorázových plastů není priorita?
1. 7. 2021 ZDE.

… v článku najdete též obsáhlý přehled o tom, co masově nahradí jednorázové plasty a jaké jsou v tomto novém odvětví podnikatelské příležitosti.

 

Co tvoří 70% znečištění moří a oceánů?
Jednorázové plasty, importované i z České republiky:

Náhledový obrázek: ilustrační


Bez obalů – bez odpadů – bez plýtvání.
Výzva pro každého. Každý den!

Souhrnně v ON pod štítkem Odpady a nakupování.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha připravuje Koncepci pražských trhů. První fáze se zaměří na lokality v historickém centru metropole

Hlavní město se již brzy bude moci opírat o Koncepci pražských trhů, její první fázi zpracuje městská společnost Prague City Tourism. Materiál přinese systémové řešení potřeb města v této oblasti, ...