„Vzhledem ke zkušenosti z průběhu kancléřova otálení s majetkovým přiznáním nebo výší platu, jakož i samotné bezpečnostní prověrky nikdo nemohl čekat nic jiného, než že Vratislav Mynář bude podnikat veškeré možné kroky k oddálení svého vynuceného odchodu z Hradu.
Konec konců, ten mu dokonce ani vlastně nehrozí, neboť Miloš Zeman se dal slyšet, že by se pro dosavadního šéfa prezidentské kanceláře mělo přinejhorším nalézt nějaké jiné důstojné místo.“
Ondřej Konrád: Mynář podal rozklad, 7.10.2015, komentář ČRo Plus
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/ondrej-konrad-mynar-podal-rozklad–1541084
V místě Mynářova bydliště, jihomoravských Osvětimanech, kancléř vlastní penzion, restauraci a lyžařský areál – odtud pochází kancléřova neuctivá přezdívka některých médií „vlekař“
Foto: ČTK, Kateřina Šulová
„Můžeme pouze spekulovat, jestli se prezident bojí ztratit Mynáře z dohledu, nebo si bez jeho přítomnosti neumí představit všední den. Po svém boku jej může dál držet už jen z chuti provokovat. Na voliče svých oponentů z vysoka kašle.
Stojí pouze o ty, co mu visí na rtech, případně ve správném okamžiku usoudí, že Zeman se – například k otázce uprchlíků – vyjadřuje jejich slovy. Koneckonců je jen otázka času, kdy se začne šířit, že Mynář je obětí protizemanovského spiknutí.
Ústa na zámek mají i Mynářovi podřízení, přestože za poslední rok jsem hned od dvou z nich osobně slyšel, jak neudržitelné poměry pod ním na Pražském hradě panují. Kouzlo, které mu zjevně chybí pro veřejnost a média, patrně umí nahradit jinými prostředky pozitivní a negativní motivace.“
Lukáš Jelínek: Trapné dozvuky Mynářovy ostudy, 30.9.2015, komentář ČRo Plus
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/1538557
„Mynář, šestačtyřicetiletý vystudovaný ekonom stavebnictví, který od roku 1992 podniká, se do politiky dostal až o 14 let později, kdy kandidoval v městysi Osvětimany do zastupitelstva a v roce 2012 do zastupitelstva Zlínského kraje. Do Zemanovy Strany práv a svobod vstoupil v roce 2010, později se tam stal i předsedou a v roce 2012 vedl Zemanovi předvolební úspěšnou kampaň: proto se také v březnu 2013 stal jeho kancléřem. Je kamarád Miroslava Šloufa, bývalého svazáckého a stranického funkcionáře, který stál dříve za všemi úspěšnými kampaněmi Miloše Zemana.
Kdysi vymyslel i pověstný autobus Zemák. Jenže tentýž Šlouf byl zase dobrým známým nekorunovaného šéfa pražského podsvětí Franiška Mrázka, jak se konec konců ukázalo i v předvolební kampani. Proto se od něj musel Zeman distancovat. Sám Mynář zase dvakrát hlasoval jako majitel akcií v hodnotě čtyř milionů za firmu Credit management, která vydělávala na poředraženém vymáhání dluhů od černých pasažerů Dopravních podniků. Právě od majitelů této firmy šly sponzorské dary na Zemanovu kampaň, jak zdokumentoval internetový server Insider či novinář Macháček.
Hlavní podnikatelské aktivity měl ale Mynář ve společnosti Europrofin, která zprostředkovávala evropské dotace a zároveň byl vlastníkem společnosti Ski Moravia. Po nástupu na Hrad se těchto firem zbavil, dnes ještě vlastní firmu Clever managment, čeká se na valnou hromadu a firmu řídí jeho manželka. Mynář chtěl nadále zůstat předsedou strany Práv a svobod, což mu prezident brzy rozmluvil: zůstal jen řadovým členem. Jako úkol si dal pracovat v této straně tak, aby příští rok v parlamentních volbách získala alespoň deset procent hlasů. Je přesvědčen, jak řekl médiím, že prezident bude nadstranický, ale členové jeho týmu již takoví být nemusí.“
Karel Hvížďala: Jakou hru hraje Mynář, 7.5.2013, komentář ČRo Plus
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/1209278