Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Hodnotově bezradná česká společnost a politika se ochotně podřídila jedné z parazitních zájmových skupin a přijala další špatný zákon. Tentokrát o držení zbraní

Sněmovna přijala nový zákon o držení zbraní.

Předcházela tomu jedna z nejzbytečnějších a nejméně informovaných diskuzí, příliš často sklouzávající k pouhému ideologickému ptydepe.

Ale takový máme parlament, a lepšího se dočkáme jen stěží.

Výsledek hlasování byl vlastně předem jistý. Zastánci ozbrojování za každou cenu vedou už řadu let intenzivní lobbing do detailu okopírovaný z argumentária americké National Rifle Association.

Její kopie, nazvaná u nás Liga libe, má dokonce svoje kádry na pozicích poradců na klíčových ministerstvech vnitra a spravedlnosti.

Jejich laciné mávání ochranou práv a svobod jednotlivce ale ani u nás nedokázalo vysvětlit, proč je americký ústavní ideál z konce osmnáctého století nemožné modifikovat na podmínky století jednadvacátého.

Vlastnit zbraň byla tehdy, na rozdíl od dneška, pro lovce a zemědělce v divočině a pro miliční systém obrany životní nutnost. Neexistovaly automatické zbraně, jen jednoranné předovky, které i ten nejšikovnější střelec dokázal nabít a vystřelit z nich maximálně dvakrát za minutu. Dnešní zbraně mají násobnou smrtící účinnost a kadenci několika set výstřelů za minutu.

Jenomže logika tady nikdy nepomáhala a nepomůže ani dnes. Hodnotově bezradná česká společnost a politika si prostě pořídily jen další bezzásluhovou parazitní zájmovou skupinu na úrovni fotbalových ultras, sprejerů či nízkonákladových televizí a hudebních rozhlasových stanic.

Pokud tedy přijmeme princip legitimnosti osobní obrany života, zdraví nebo majetku za použití smrtící zbraně, měli bychom vlastnictví takové zbraně vázat také na současnou povinnost služby státu. Otevření a poskytnutí zákonné možnosti, a tedy práva zabít jiného člověka, je vskutku něco jiného než verbální agrese na fotbalových stadionech nebo obliba přihlouplých bitek v klecích.

Naskýtá se možnost všechny držitele zbrojních průkazů zákonem povolat ke službě a výcviku v uvažované struktuře Teritoriální obrany České republiky pod Armádou České republiky.

Celý článek najdete  na HlídacíPes.org., 30. 1. 2024:
Jan Urban: Chceš vlastnit zbraň? Tak se připrav sloužit vlasti


AKTUALIZACE 7. 2. 2024:

Jan Urban: Ozbrojený jedinec, bez potřeby obrany společenství, je jen zbytečný trubec

 

DOPORUČUJEME související z 22. 1. 2024:
Šťastné pondělí: Česko je ráj pro majitele zbraní. Teď se to změní

Náhledový obrázek: momentka z videa Šťastné pondělí 22. 1. 2024

Související příspěvky