Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Auto*Mat: registrace Do práce na kole, diskuse o ceně MHD a parkování osobních aut a pozvání na 20. února 2024

Ve čtvrtek 1. února jsme otevřeli registrace do letošního, již 14. ročníku Květnové výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem a srdečně vás zveme, abyste se také přidali k desetitisícům lidí, kteří se budou celý měsíc přepravovat na vlastní pohon.

Autory vizuálu letošní Květnové výzvy jsou grafičtí designéři Petr Kněžek a Šárka Blažková. Jak se povedlo se s výzvou umělecky vypořádat a co vzkazují všem účastnicím a účastníkům? To si dočtete v rozhovoru na našem webu.

A pokud potřebujete nějakou tu motivaci, abyste naši „hlavní” výzvu přijali také, najdete ji třeba tady.

Pojeďte v tom s námi

Další pobídkou vám budiž skutečnost, že naši pravidelní podporovatelé (od 2000 Kč/ročně) mají startovné zdarma. Elektronickou poukázku od nás dostanou v následujících dnech do emailu. Zvažujete-li, že se přidáte do řad našich finančních podporovatelů, nyní máte perfektní příležitost tak učinit.

Pak už vám bude stačit jen sestavit tým o 2 – 5 lidech, v květnu chodit, běhat či jezdit do práce na kole, zapisovat své cesty do systému, užívat si slevy a Akce na triko a na konci měsíce se nechat zařadit do slosování o zajímavé ceny od našich partnerů. A také prospět své fyzické i psychické kondici i životnímu prostředí ve svém městě.

Dražší MHD?

Začátkem února se zase ve veřejném prostoru otevřela debata o zdražování ročních kupónů na pražskou MHD.

A my znovu podotýkáme, že když se říká A, je potřeba říci také B.
Tedy otevřít debatu o cenách parkování.

Cena plného ročního stání pro první rezidenční auto by podle nás měla být stanovena zhruba na 1,5 násobku ročního předplatného na MHD (tj. 5 475 Kč), s tím, že nabízí držiteli i přepravu MHD zdarma, více také v našem už téměř rok starém článku.

V Paříži mezitím proběhlo referendum, ve kterém si obyvatelé a obyvatelky odhlasovali ztrojnásobení parkovného pro vozy typu SUV.


Pojďte se potkat

20. února 2024 vás zveme do kanceláře AutoMatu na únorové setkání Cyklisté sobě.

Na programu budou výsledky sociologických průzkumů cyklo v roce 2023, z nich vyplývající návrhy zlepšení a nová geodatabáze Cyklisté sobě. Pokud vás tato témata zajímají, určitě přijďte do Slezské 11 na pražských Vinohradech.

Těšíme se na vás.


Sledujte články se štítkem Auto*Mat v Otevřených novinách!

 

 

 

Související příspěvky