Čínský poradce českého prezidenta Zemana jednou nohou v (čínské) base?

Jie Ťien-ming, předseda představenstva čínské firmy CEFC a člen poradního týmu Miloše Zemana, je podle nejmenovaného zdroje agentury Reuters vyšetřován za údajné finanční podvody…

„Jie Ťien-ming byl zadržen kvůli výslechu na přímý rozkaz čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, podle čtyř zdrojů seznámených se záležitostí,“ píše hongkongský deník South China Morning Post s tím, že byl Jie zadržen již 16. února… Mluvčí prezidenta Miloše Zemana, v jehož týmu poradců figuruje i Jie Ťien-ming, na dotazy serveru Lidovky.cz nereagoval. Údajné zadržení Jie Ťien-minga však ve čtvrtek s čínskou velvyslankyní Ma Kche-čching konzultovala Kancelář prezidenta republiky Miloše Zemana, informoval server Týden.cz. Velvyslankyně podle serveru ale zadržení Zemanova poradce nepotvrdila. Na telefonáty a dotazy nereagoval ani Jaroslav Tvrdík, který je zástupcem CEFC pro Evropu a v minulosti působil jako český ministr obrany či jako ředitel Českých aerolinií…

Jedním z hlavních propagátorů čínských investic v České republice je prezident Miloš Zeman. Podle deníku South China Morning Post se Zeman kvůli podpoře čínských investic zúčastnil jako jediný evropský státník vojenské přehlídky v Pekingu v roce 2015 u příležitosti připomenutí 70 let od konce 2. světové války…

Otevřené zdroje prozrazují, že CEFC i Jie jsou napojeni na čínské vojenské zpravodajství. Šéf firmy je zjevně zapojen do tzv. „cibulové“ metody, která spočívá ve vrstevnatém propojování různých ziskových i neziskových aktivit. Ze stejných zdrojů pravděpodobně čerpala Bezpečnostní informační služba ve své výroční zprávě, kde upozornila na růst vlivových operací čínských agentur „za aktivní pomoci některých českých občanů, včetně politiků a státních úředníků“.

Zdroj: https://byznys.lidovky.cz/sefa-cinske-cefc-vysetruji-kvuli-financnim-podvodum-f9m-/firmy-trhy.aspx?c=A180301_080515_firmy-trhy_krku

„Kolem čínské společnosti CEFC se v uplynulých měsících dějí podivné věci. V posledních dnech to kulminuje do zpráv, že předsedu představenstva Jie Ťien-minga vyšetřují čínské úřady kvůli údajným finančním podvodům. Podle některých zpráv měl být dokonce zatčen a obří firmu, která má vedle majetku také obrovské dluhy, měl podle agentury Reuters převzít stát. CEFC to dementuje. Zdroje se rozcházejí…
CEFC v ČR zatím nemá, s výjimkou podílu 9,9 procenta v bankovní skupině J&T Finance Group, žádné strategické investice. Vlastní fotbalovou Slavii, strojírny Žďas, pivovar Lobkowicz a reality v Praze. Podstatnější než tohle všechno dohromady jsou právě ty strategické záměry. Vyšetřovaný šéf CEFC je poradcem prezidenta republiky Miloše Zemana pro „záležitosti Čínské lidové republiky“. Skupina se chce dostat do bankovnictví a televizního byznysu…Cílem těch strategických záměrů je navýšení podílu v J&T Finance Group na padesát procent a koupě televize Nova. O tu se Číňané ucházejí společně s česko-slovenskou investiční skupinou Penta…
Lenka Zlámalová „Zemanovi znárodňují poradce“ z 3.3.2018 na Echo24.cz ZDE.

 

S Milošem Zemanem si jeho příznivci často spojují přívlastek silný, protože to svým protivníkům rád “natírá.” Stoupenci hlavy státu ale zaměňují “silný” s hlasitým a/nebo vulgárním. Pokud totiž silný znamená člověk pevně sledující svůj zájem a v jeho sledování úspěšný, pak je skóre jasné: Miloš Zeman je neúspěšný prezident. V zahraniční politice, kde má relativně široké kompetence, nedosáhl téměř ničeho, o co v průběhu uplynulých pěti let usiloval. RESPEKT 12.1.2018 ZDE.

 

ON u příležitosti složení prezidenstkého slibu miloše zemana na druhé funkční období dne 8.3.2018.

Informace, pozvánky, názory k volbám prezidenta
v ON pod štítkem Prezidentské volby 2018

Související příspěvky