Avízo a pozvání na Světovou cyklojízdu v Praze. Startuje se na Pankráci ve čtvrtek 3. června 2021 v 18 h

Moc rádi vás uvidíme – a sice na Světové cyklojízdě v Praze.

Ta odstartuje ve čtvrtek 3. června – na Světový den jízdního kola

těsně po 18. hodině z Centrálního parku na Pankráci.

Jízdy se zúčastní i zástupci 8 ambasád v Praze, další čtyři ji podpoří na dálku.

Smyslem cyklojízdy je dát vědět, že udržitelná doprava je součástí cílů udržitelného rozvoje (SDG) Organizace spojených národů, jejíž pražská kancelář také letos cyklojízdu oficiálně zaštiťuje. A jako tradičně chceme také poukázat na to, že atraktivita, radost i užitek (z) jízdy na kole závisí především na kvalitě a bezpečnosti cyklistické infrastruktury.

Trasa cyklojízdy je zhruba 9 km dlouhá, povede přes pražské centrum na ostrov Štvanice, kde bude slavnostně ukončena.

Jako doprovodný program chystáme ve spolupráci s Nadací partnerství také mezinárodní seminář “Cyklodoprava v době post-covidové”, kterého se zúčastní experti z celé Evropy a ke kterému se můžete připojit opět online (registrujte se zdarma).

Zdraj: Auto*Mat

https://www.facebook.com/events/881597665952966

PS: Pro Cyklojízdu také tradičně sháníme zodpovědné špuntaře a špuntařky – tedy lidi, kteří pomáhají s průjezdem cyklojízdy křižovatkami. Školení pro začátečníky a začátečnice zajistíme, stačí kolo, spolehlivost a dobrá nálada. Pokud do toho jdete s námi a chcete si vyzkoušet si profesi s tímhle skvělým názvem, ozvěte se na vratislav.filler@auto-mat.cz. Čeká vás dobrý pocit a také drobná odměna v naturáliích přímo na místě. Díky!

Související příspěvky