Zřetelné znamení hodiny, v níž se náš národ nachází: návrat ostatků Josefa Berana a sjezd KSČ(M) před návratem k moci. Babišova a Zemanova ČR 2018

Je jistě náhodnou souhrou okolností, že ve chvíli, kdy my zde vítáme kardinála Berana, je prezident republiky hostem na sjezdu komunistické strany, která se přes volební porážku dožaduje stále většího podílu na moci. Je to velmi zřetelné znamení hodiny, v níž se náš národ nachází. A o to větší zodpovědnost připadá hlavě státu, aby zaznělo rozhodné slovo…Lidovky.cz 21.4.2018 ZDE.

 

Miloš Zeman zahájil svůj proslov na sjezdu KSČM oslovením „soudruzi, soudružky“. Podle něj je „povinností prezidenta setkávat se s každým parlamentním subjektem, když ho pozve, vyslechnout ho, a říct mu svůj názor“. Připomněl, že se takto zúčastnil již sjezdů SPD a ČSSD. Poté se začal popisovat historii levicových vlád a komunistické strany…iRozhlas 21.4.2018 ZDE.

Mše při příležitosti přivezení ostatků kardinála Josefa Berana, následovníka sv. Vojtěcha, do svatovítské katedrály v Praze, 21.4.2018, ZDE.

Program s pozváním v ON:
17.4.2018: Arcibiskup, který nemlčel, se vrací do Čech. Repatriace ostatků Josefa Berana 20. – 21. 4.2018

Související: „Prezidenti na hradě českých králů“

„…Parlament, vládnutí, ústava, vůbec politika nám zkrátka nikdy nestály za větší úsilí. Důležité bylo, kdo usedne na hradní stolec. Kdo to všechno za nás dobře a spravedlivě rozhodne − jako v nějaké pohádce, které naslouchají důvěřivé děti. Král, císař, prezident nás zajímal a zajímá, ne parlament a klopotná politická práce v jeho zdech. Král, císař, prezident, co chce, udělá. Když se mu nechce, neudělá. Dává to smysl. Ale ne moc evropský.

A proč by musel být evropský? Česká společnost by možná nejraději zůstala tak nějak uprostřed, mezi Západem a Východem, Evropou a Ruskem. Mezi monarchií a republikou. To jsme vždycky chtěli. Vlastně nám stačí spravedlivý a uznalý král.

A tak nemáme ani vládu, ani spravedlivého a uznalého krále. Teď máme šéfa.“
Esej Petra Pithata v HN 20.4.2018 doporučujeme ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

Doplnění z Aktuálně.cz dne 21.4.2018:
Vítáme kardinála Berana a prezident je na sjezdu komunistů. Zemana kritizovali Duka i politici

Související příspěvky