„Zmente.to“ ve veřejné dopravě, cyklistice nebo městské zeleni. Praha připravuje aplikaci pro ohlášení problémů a připomínek

Hlavní město připravuje pilotní projekt jednotného místa, kde budou lidé mít možnost posílat návrhy, stížnosti i pochvaly pracovníkům magistrátu a jeho podřízeným organizacím v oblasti dopravy. V první fázi se do projektu zapojí především Technická správa komunikací, ROPID a Dopravní podnik hl. m. Prahy.

„Zmente.to“ bude webová stránka optimalizovaná pro použití v mobilních telefonech i aplikace pro Android a iOS. Hlavní rozcestník nabídne uživateli první rozdělení, které oblasti se jeho připomínka týká, zda jde o veřejnou dopravu, cyklistiku, městskou zeleň nebo třeba problémy na městských komunikacích. „Lidé budou mít možnost lokalizovat problém přímo na mapě, rovnou z mobilního telefonu připojit fotku a s krátkým komentářem během chvíle odeslat,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Dolínek „..Garantuji, že každý dostane odpověď. Havarijní stav se bude řešit okamžitě, v ostatních případech odpovíme nejpozději do 30 dnů.“

V těchto dnech naplno běží příprava celého projektu tak, aby ho bylo možné nejpozději do měsíce spustit. Cílem je nejen převést dnešní podněty, které dostávají organizace ze všech stran, na jedno místo, ale dát o této možnosti lidem vědět a zapojit je do vylepšování Prahy v mnohem větší míře než dosud.

Webová stránka bude mít kromě adresy www.zmente.to i alternativní adresu www.zmenteto.cz pro uživatele, kteří jsou zvyklí spíš na českou národní doménu.

 

zdroj: NSZM, tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy ze dne 3.2.2017

Související příspěvky