Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Zastupitelé Újezda nad Lesy dne 11.11.2015 odvolali starostu Růžičku ( ANO) i zbylé dva radní ( ANO)

Zastupitelé Újezda nad Lesy dne 11.11.2015 odvolali starostu Růžičku ( ANO) i zbylé dva radní ( ANO)

Na mimořádném zastupitelstvu MČ P21 ve středu 11.11.2015 byl v tajném hlasování poměrem 10 : 7 respektive 11 : 6 odvolán starosta Růžička ( ANO), radní Ing. Zátková (ANO) a radní Mgr. Kopecký ( ANO).

Po roce hermeticky uzavřené vlády ANO – ČSSD – TOP 09 – Pro Prahu zažívá Městská část Praha 21 Újezd nad Lesy zcela novou situaci, kdy po odstoupení obou místostarostů J. Slezáka ( ČSSD) a K. J. Čechové ( TOP 09) a vyslovení nedůvěry starostovi Růžičkovi v říjnu 2015,  zastupitelé dnes odvolali zbylou Radu MČ včetně starosty.

Zastoupením starosty v nezbytných úkonech pro chod městské části byla po hlasování pověřena Ing. Zátková do doby další schůze zastupitelstva, která se bude konat v pondělí 23.11.2015 od 17h.

Body, týkající se VHČ, Kontrolního výboru a dnes zavedeného elektronického hlasování zastupitelů, zůstávají do příštího jednání, přičemž zejména odstranění systémových vad a plné zprovoznění  projektu eÚjezd přechází jako jeden z mnoha úkolů pro novou Radu MČ, která, doufejme, bude i v této věci kompetentnější, než Rada dnes odvolaná.

Za uběhlý rok se Újezd nad Lesy pod vedením ANO vrátil o pět let zpátky – do chaosu nahodilých rozhodování a vlivových sítí. Přejme si, aby nová koalice měla inteligentní program pro udržitelnou budoucnost Újezda a schopnosti k jeho naplnění.
Odkazy na související články:
Bod „odvolání starosty“ byl zanesen již v programu mimořádné schůze:
https://otevrenenoviny.cz/nezapomente-na-mimoradnou-verejnou-schuzi-zastupitelstva-v-ujezde-dnes-od-17h/
Podporu zastupitelskému návrhu na odvolání starosty Růžičky ( ANO) předem deklaroval Otevřený Újezd:
https://otevrenenoviny.cz/otevreny-ujezd-podpori-pristi-stredu-hlasovani-o-odvolani-zdenka-ruzicky-z-funkce-starosty-mc-praha-21/
Naopak podporu panu Růžičkovi zveřejnila ODS P21 na svém facebooku – převzato do ON:
https://otevrenenoviny.cz/starosta-mc-p21-ruzicka-ano-ma-podporu-opozicni-ods/

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

7 komentáře

 1. Za poslední rok se v Újezdě udělalo mnohem víc než za celé předchozí čtyři roky. Včera se jasně ukázalo, komu jde o prospěch Újezda a komu jen o prospěch vlastní.
  Teprve po odvolání starosty i zbytku rady (které odmítli nebo nedokázali zdůvodnit) zastupitelé zjistili, že uvrhli Úřad do naprostého chaosu, kdy nebude možné podepisovat nutné dokumenty a hrozilo by Újezdu vracení mnohamilionových dotací, které se podařilo získat.

 2. Zita Kazdová

  Pan Jaroslav vidí správně, že za rok 2015 se udělalo hodně práce. Kanalizace, autobusové zastávky, zahájení přístavby školy…všechno to, co se ony minulé čtyři roky připravovalo a nad čím minulá radnice pracovala. Připravené projekty pak dostala nová koalice na konci roku 2014 naservírované pod nos. Sama dodala jen chaos a diletanství. Pokud budou občané nadále setrvávat v pohodlném omylu, že cokoli se PROSTĚ udělá, případně že vše za nás vyřeší pan Babiš z plakátu, pak se domnívám, že v Újezdě líp rozhodně nebude.
  Zita Kazdová

 3. Některé projekty sice připravené byly, ale sami teď říkáte, že špatně (viz Hodkovská nebo nové zastávky), ale peníze na ně jste zajištěné neměli, ty musel vyběhat až starosta Růžička.

 4. Zita Kazdová

  K projektu Hodkovská: ten byl v podobě, jaký je nyní realizován, připraven ještě za paní Vlásenkové cca v r. 2008-2009 a je zatížen typickými „opomenutími“ své doby – nevyřešeným hospodařením s vodou, nezapojení do širšího rámce koncepce Újezda ( žádná tehdy nebyla), neprojednáním s obyvateli a uživateli Hodkovské – tj. nikoli jen lidmi, kteří v Hodkovské bydlí, rezignací na účelnost i veřejný prostor atd. Názornou ukázku, jak se tehdy v Újezdě stavělo, je nefunkční Polyfunkční dům na hlavní, který při výstavbě spolknul více než 100 milionů a teď není k ničemu, jen generuje obci statisicové ztráty.
  Po celé čtyři roky připravovala minulá radnice modernizaci projektu Hodkovské a jeho zefektivnění. To, že se na Magistrátě s nadsázkou každý měsíc měnila koalice, která městským částem stále slibovala a ve výsledku musely hospodařit s rozpočtovým provizoriem, není výmluva, je to fakt. A pokud by nová újezdská radnice alespoň tušila, co znamená slovo koncepce a obtěžovala se přemýšlet nad dlouhodobými řešeními, pokračovala by od r. 2014, kdy na Magistrátě opět začaly „tučné časy“ v dokončení efektivní a modernější verze rekonstrukce Hodkovské, která mj. nezpůsobí záplavy jejím obyvatelům, ani přetížení újezdské kanalizace. To se ovšem nestalo a dostali-li obyvatelé Hodkovské od pana Růžičky na výběr „buď berte to, co je, nebo nebude nic“, těžko lze očekávat, že někdo zvolí „nic“. A říká-li kdokoli takovýmto ultimátům „projednání s občany“, nepatří do vedení obce. Hodkovská je stejně nenávratně zkažená šance, jako byla rekonstrukce kanalizace s výtokem do Přírodní rezervace a jako je prázdný Polydům na křižovatce.

  Má-li obec k něčemu vypadat, není možné přemýšlet na 4 roky „volebního období“. Mám-li koncepci, mám-li projekty, vím, kolik budu potřebovat peněz. A nakonec je seženu, třeba i s větším úsilím a z více zdrojů, než z kohoutku politických stran. To je ovšem v pražských poměrech exotika! Představu, že „seženu politické peníze“ a pak se uvidí, co s nimi, považuji za vysloveně škodlivou a myslím si, že od 90. let dovedla Újezd tam, kde právě je. A prachy bez myšlenky nepomohou nikomu – ani místu, ani lidem.
  Zita Kazdová

 5. Můžete uvést kolik peněz se za 4 roky podařilo do obce dostat vám a jak byly využity?

 6. Zita Kazdová

  Výborně! Pro přehled o vykonané práci a finančních prostředcích za období 2010 – 2014 doporučuji:

  přílohu ÚZ 9/2014 – „Na konci volebního období skládá koalice účty“ v archivu ÚZ na webu MČ P21: http://dms.praha21.cz:8080/share/s/GrnFlpPLTvKd9kHBQ2qORQ

  a Výroční zprávy MČ Praha 21 – historicky první v r. 2011, pak 2012 a 2013. VZ za 2014 sestavila již nová radnice v září 2015 a následně zrušila povinnost úřadu zprávu o činnosti vykazovat. VZ jsou na webu MČ P21: http://www.praha21.cz/dokumenty/vyrocni-zpravy-mc-praha-21

  Děkuji panu Jaroslavovi za zájem!
  Zita Kazdová

 7. Michael Hartman

  Ješte by stálo za to dodat, že výroční zpráva úřadu MČ Praha 21 za rok 2014 vyšla s půlročním zpoždením proti předchozím letům. Teprve na urgenci zařazením bodu o neplnění povinnosti úřadu na jednání zatupitelstva. Rada M’C Praha 21 pak rozhodla zprávu vydat, ale současně příští roky zprávy o činnostu úřadu již nevydávat… Jak vstřícné změny k lepšímu! Jak elegentní řešení neplnění úkolů ! Úkoly prostě zrušíme…

  Tedy k panu Jaroslavovi z úvodu diskuse a jeho shrnutí „za poslední rok se v Újezdě udělalo mnohem víc než za celé předchozí čtyři roky. Včera se jasně ukázalo, komu jde o prospěch Újezda“ – já opravdu nevím, mám z hlediska viditelných výstupů trochu odlišnou zkušenost.

  Za poslední rok například u výroční zprávy – musel jsem ji urgovat. Plánu VHČ na rok 2015 – byl zastupitelům předložen ke schválení se všemi daty když už byl celý rok prakticky za námi. Odpověd na mé podání – místo stanovených 30 dnů ze zákona travala skoto třikrát tolik. A na konci se ještě dozvím úžasnou stručnou dopověď – na otázku, jaké budou dopady stavby XY na obyvatele, sdělení zhruba tohoto smyslu: „protože stavba se, jak jistě víte, ješte staví, nemůžeme to vědět. Až bude postavena, je třeba počkat ještě rok a pak se uvidí“. Přátelé, pokud by takto „prozíravě“ řešili například ověření stability plánované stavby statici, je po nás veta.

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání na festival Den architektury od 29. září do 5. října 2023