Evropský týden mobility – Den bez aut – Cyklozvonění – Týden zdraví v Újezdě nad Lesy 2017

Evropský týden mobility – Den bez aut – Cyklozvonění – Týden zdraví v Újezdě nad Lesy 2017 spolu souvisejí nejen daty konání. Evropa, Česká republika, Praha, Újezd nad Lesy nabízejí alternativu pohybu po městě, vnímání města a svého okolí, i sebe sama. Využívejte ji!

„EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY“ se letos zaměří na „Čistou, sdílenou a inteligentní mobilitu“. Kampaň již tradičně proběhne po celé Evropě ve dnech 16. – 22. září a završí ji Den bez aut. Takže nastartujte koloběžky a přiberte spolujezdce – aktuálním heslem je: „Sdílením vpřed!“
Více info: https://otevrenenoviny.cz/evropsky-tyden-mobility-uz-za-mesic-registrace-mest-obci/

 

DEN BEZ AUT 2017
Magistrát HMP vyhlásil v rámci letošního Evropského týdne mobility i tradiční jeho vrchol – DEN BEZ AUT (22. září).
Akce bude probíhat od 8:00-20:00 h. jakožto mezinárodní svátek, který se slaví ve světě od roku 2014 a každoročně se ho zúčastní 2-3 tisíce evropských měst.

V tento den se vždy uzavře některá ze hlavních ulic pro motorová vozidla a vytvoří tu pěší zónu. V Praze proběhnou letos oslavy na ulici Štefánikova – Praha 5. Součástí akce budou i komentované procházky; bosá chůze po střepech a žhavém uhlí; program pro děti a workshopy pro dospělé; přístupné zahrádky místních kaváren a restaurací. Připomínám, že Organizace Evropského týdne mobility a Dne bez aut v Praze, byla v roce 2016 oceněna ve světě jako jedna z deseti nejlepších ze zapojených měst.

Zájemce o společnou cestu Prahou na Smíchov (a průběžně i o další pohodové projížďky po okolí) zve cyklo-koordinátor MČ Petr Mach – rtepcham@seznam.cz.

SOUVISEJÍCÍ POZVÁNKY A INFORMACE:

Připomínka a pozvání na letošní CYKLOZVONĚNÍ v neděli 17.9.2017:
https://otevrenenoviny.cz/pozvani-komentovany-cyklovylet-prahou-prazske-cyklozvoneni-nedeli-17-9-2017/

 

Týden zdraví 2017 v Újezdě nad Lesy:

Všechny pozvánky, články, fotky a program Týdne zdraví v Újezdě nad Lesy
najdete v ON pod štítkem
Týden zdraví 2017.

Související příspěvky