Vítězný Únor 2018: ČR má v čele muže s mentalitou a morálkou StB. Babišův problém je, že lže ve všem a neustále

„Hlavním problémem českého premiéra v demisi Andreje Babiše není to, že byl agentem komunistické tajné policie StB, ale to, že má mentalitu StB, napsal 13.2.2018 slovenský list Denník N v reakci na rozhodnutí bratislavského krajského soudu. Ten v obnoveném líčení v souladu s předchozím verdiktem ústavního soudu zamítl Babišovu žalobu o neoprávněnosti jeho evidence v dokumentech StB jako agenta; soud tak rozhodl kvůli tomu, že žalovanou stranou neměl být Ústav paměti národa, který dokumenty po StB na Slovensku spravuje.

„Babišovým hlavním problémem není to, že byl agentem StB a že o tom lhal. Problém je, že lže ve všem a neustále, lžemi vyhrál i volby. Katastrofou pro Česko je to, že v jeho čele stojí muž s mentalitou a morálkou StB, používající metody StB, aby získal nekontrolovanou moc a oslabil demokracii,“ napsal deník. Přitom poznamenal, že značné části českých voličů morálka a metody StB nepřekážejí.

Podle listu po zmiňovaném rozhodnutí bratislavského soudu končí několikaletá snaha velmi nebezpečného populisty falšovat s pomocí soudů svou osobní i společnou historii.“

Související:

Slovenský soud zamítl žalobu Babiše ohledně jeho evidence u StB

Politiky rozhodnutí soudu o Babišovi a StB nepřekvapilo

ČTK 14.2.2018 zde.

orig: Peter Morvay, DeníkN, 13.2.208: „Babišov hlavný problém nie je, že bol agentom ŠtB, ale že má mentalitu ŠtB“ ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky