Víkend s architekturou v Čechách a na Moravě 1. – 2.10.2016. Motto: „méně je více“

Architektura? To je pro mě stejné jako literatura. Potřeba je dobrá zápletka, zajímavé postavy, osobitý jazyk.
Jaroslav Rudiš, spisovatel

Letošní festival Den architektury vychází přesně na první říjnový víkend 1 – 2. 10. 2016 a bude pokračovat filmovým festivalem Film a architektura 3. – 5. 10. a přednáškou významné nizozemské architektky Liesbeth van der Pol 6. 10. 2016.

 

 PROGRAM ve městech a obcích české republiky ZDE.

Opět se můžete těšit na světový unikát – komentované procházky s architekty, historiky a dalšími osobnostmi po architektonicky zajímavých místech a čtvrtích. Kromě procházek budou na programu cyklovyjížďky, workshopy pro rodiče s dětmi, četné diskuze a v neposlední řadě zpřístupněné objekty v rámci akce Hurá dovnitř! A to vše zdarma!

Programové okruhy:

Město pro lidi
Hurá dovnitř!
Jak současná architektura formuje města a obce?
Architektura éry socializmu
Ztracená sláva industriálu
Historické klenoty
Procházky a cyklovyjížďky
Film a Architektura
Workshopy s architekturou pro děti

Pro festivalové motto si pořadatelé tentokrát vybrali výrok slavného architekta Miese van der Rohe „méně je více“„Kvalita je lepší než kvantita, někdy je lepší postavit méně s rozmyslem než více.  Je to stále platné a chceme tím upozornit na některé dnešní necitlivé rekonstrukce domů nejen na českém venkově a zejména častou preferenci ceny před kvalitou na architektonických soutěžích,“ říká k letošnímu mottu zakladatelka Dne architektury, předsedkyně pořádajícího spolku Kruh, letos nominovaná na cenu Architekt roku 2016, architektka Marcela Steinbachová.
Přehled míst konání:
Benešov, Beroun, Bílovec, Bohuslavice u Zlína, Brno, České Budějovice, Český Dub, Černošice, Havířov, Hořice v Podkrkonoší, Hradec Králové, Hranice, Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Javorník, Jičín, Jihlava, Josefův Důl u Jablonce n/N, Karlovy Vary, Kladno, Klatovy, Kolín,  Kunčice pod Ondřejníkem, Kyjov, Kokořínsko, Lanškroun, Liberec, Líbeznice, Lidice, Lomnice nad Popelkou, Louny, Mělník, Mnichovo Hradiště, Most, Nymburk, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Praha, Prachatice, Přerov, Roudnice nad Labem, Rožnov pod Radhoštěm, Slavonice, Šumperk, Strakonice, Teplice, Turnov, Trutnov, Třebíč, Ústí nad Labem, Vimperk, Volyně, Vrané nad Vltavou, Vrchlabí, Vysoké Mýto, Znojmo, Zlín, Žďár nad Sázavou, SK: Bratislava, Piestany

 

PROGRAM ve městech a obcích české republiky ZDE.

Pořádá Spolek KRUH
pod záštitou České komory architektů
http://www.denarchitektury.cz
https://www.facebook.com/pages/Den-Architektury/126661894101953?ref=ts
http://www.denarchitektury.cz/system/html/VOL_4509.JPG-2eddf3dc.jpg

 

Související příspěvky