Obelisky, směrovky a informační mapy. Čitelná Praha testuje u lávky HolKa

V pátek 27. července 2023 byla slavnostně otevřena nová Štvanická lávka propojující Karlín a Holešovice s ostrovem Štvanice (pozn. ON: lávka HolKa, info např. na iRozhlas ZDE).

Nově řešená oblast poblíž tramvajové zastávky Holešovická tržnice je ideálním místem pro pilotování pěší navigace v rámci projektu Čitelná Praha.

Nové obelisky a směrovky nahradí a výrazně zkvalitní stávající nedostačující značení hnědými turistickými směrovkami, které cílí především na návštěvníky města. Novinkou je například použití map bližšího i širokého okolí s vyznačením docházkové vzdálenosti a významných orientačních bodů (landmarks) nebo natočení prvků z pohledu chodce, které se osvědčilo mimo jiné v Londýně, ve kterém jsme se inspirovali nejvíce.

Tým projektu Čitelná Praha pod vedením ROPID a v úzké spolupráci s dalšími organizacemi hl. m. Prahy podrobí prototypy nových prvků mobiliáře uživatelskému testování. Získaná data budou použita k finalizaci podoby i obsahu jednotlivých prvků pro jejich implementaci do komplexního wayfindingu v rámci celé Prahy.

O projektu Čitelná Praha

Nový pražský wayfinding Čitelná Praha je komplexní systém jednotné městské navigace pro všechny typy mobility s prioritním zaměřením na podporu udržitelného pohybu po městě, ať už pěšky, městskou hromadnou dopravou nebo na kole… Vychází z návrhu připraveného grafickým studiem Side2, ateliérem A69 architekti a typografickým studiem Superior Type pro mezinárodní soutěž, ve které v roce 2022 zvítězili… Více informací zde: https://pid.cz/citelnapraha/

 

Zdroj: Ropid, celá informace z 1. 8. 2023:
Prototypy pěší navigace v rámci Čitelné Prahy testujeme u nové Štvanické lávky
Náhledový obrázek: zdroj viz výše


Související:

Štvanická lávka je otevřena. Karlín a Holešovice spojuje unikátní konstrukce z bílého betonu

 

Předchozí info k tématu Čitelná Praha v ON:

Čitelná Praha: od září 2022 pokračuje pilotní projekt jednotné grafické navigace pro pěší a cestující MHD

Nový navigační systém Prahy bude ucelený, přehledný, srozumitelný a moderní. Pilotní testování začne letos v létě

 

 

Související příspěvky