TZ Svobodní Praha 21 k přístupu pana Varyše, šéfredaktora ÚZ, k článkům opozičních zastupitelů

Tisková zpráva Svobodní Praha 21

Svobodní Praha 21 nesouhlasí s přístupem šéfredaktora Varyše k článkům opozičních zastupitelů.

V zářijovém čísle Újezdského zpravodaje byly články opozičních zastupitelů uvedeny titulky,  které s nimi nikdo nekonzultoval a ani nebyly součástí dodaného textu do redakce.

Oba titulky znevážily obsah dodaných článků. Domníváme, že není vhodné uvádět články opozičních zastupitelů titulky: Z opoziční zahrádky nebo Dr. Jeníček radí, pátrá, informuje. V uvedeném čísle nebyl žádný jiný titulek takto uveden. Podporuje to obecnou představu o znevažování obsahu článků opozice.

Újezdský zpravodaj je tiskovinou ÚMČ Praha 21 a ta platí z veřejných peněz i pana šéfredaktora. Za svých 16 000,- brutto by měl odvádět kvalitnější práci. V posledním čísle jen seřadil příspěvky a nemá v čísle žádný komentář nebo rozhovor. Jedná se zřejmě o velmi lehce vydělané peníze. Naskýtá se otázka za co je tak štědře placen?

Podáváme podnět na kontrolní výbor, zařadíme vyšší stupeň kontroly práce šéfredaktora a celé redakční rady a budeme zvažovat návrh na odvolání pana šéfredaktora.

Více na adrese: http://praha21.svobodni.cz/clanky/major-jirsak-v-ujezde-nad-lesy

Svobodní Praha 21, 6.9.2015

Související příspěvky

1 komentář

 • V tiskové zprávě je jedna nepřesnost. Pan šéfredaktor sice bere uvedených 16 tisíc, ale dalších 9 tisíc (alespoň podle mých informací) dohodil své kamarádce, paní Březinové, která dělá údajně grafické zpracování časopisu. Tedy sranda hrátky tohoto dua vyžírků nás vyjdou na 300 tis. ročně.
  A to je v každém vydání obrovské množství chyb a nedostatků.

  Když jsem vydával časopis „Svobodné újezdské listy“, byl jsem si vědom toho, že nejsou úplně podle typografických pravidel. Ale bral jsem to spíše něco jako samizdat.
  Nyní se angažuji v časopisu Oko a už si s tím dávám trochu víc práce.
  Neříkám, že je také úplně bez typografických a jiných chyb. Například po vydání jsem v prvním čísle (obálka s Masarykem) našel 43 chyb, ve druhém (foto z operního recitálu) už jen 7. Tedy od jednoho čísla k druhému je posun ke zlepšení značný. Ale v ÚZ najdu klidně 25 chyb jen na jedné stránce!!!

  Oba časopisy jsem dělal a dělám ve svém volném čase a bez honoráře. Spíše se pak ještě náklady doplácejí. A oba byly a jsou soukromé.
  Zpravodaj je ovšem vizitka radnice a je hrazen z peněz občanů. Každé číslo, které dělal pan šéfredaktor Varyš je otřes.
  Ve svém úvodníku se chlubil, že časopis bude gradovat. A čím? Že obšlehne odněkud křížovku? Přetiskne vtip z knížky?
  Šéfredaktor by měl makat! Být v terénu, dělat rozhovory, chodit na zastupitelstvo a informovat atd.

  Nijak zvlášť jsem nemusel ÚZ ve formátu A4, takový ten černo-zelený, ani ten na balícím papíře ve světovém formátu Rudého práva, co jej vystřídal. Ale přestože je současný ÚZ na dobrém papíře, v dobrém formátu, tak obsahově a zpracováním je jednoznačně posunem o 20 let zpět, za oběma svými předchůdci.

  Je to ostuda.