Týden od soboty 31.12.2017 do pátku 5.1.2018 v Komentářích HN: Zemanova kandidatura strachu a přísně tajné Babišovo hnízdo – ČR před volbou svého prezidenta

Nikde například ani není explicitně napsáno, že kandidát musí být v době prezidentských voleb naživu. Při dostatečně kreativním výkladu by bylo možné tvrdit, že se voleb může účastnit i materiál tvořící obsah mauzolea. Že je srovnání přepjaté? Kdepak. Pokud současný prezident debaty odmítá, účastní se voleb de facto nikoli živý kandidát Miloš Zeman, ale jakési Zemanovo mauzoleum − expozice, jejímž kurátorem je on sám. Ta samozřejmě neobsahuje nic, co by se jemu samotnému nelíbilo. A nic, co by se nakonec mohlo nelíbit jeho voličům.

…Zeman se rád srovnává s velkými statečnými státníky. Jenže jeho kandidatura je kandidaturou strachu. Předvolební čas tráví v úkrytu vlastního mauzolea, a když svolí k rozhovoru, je to povětšinou na území přátel či vazalů, například TV Barrandov či v Parlamentních listech, kde může očekávat zhruba stejně konfrontační přístup jako v osmdesátých letech Gustáv Husák při rozhovoru s týdeníkem byra ÚV KSČ pro ideologii a politiku Tribuna. Případně si zařídí, aby spřátelená televize pozvala do prezidentské debaty jeho mluvčího. Je to chytré, část lidí to zřejmě ocení ve stylu „to jim to zase nandal“. Jenže takhle perfidně může fungovat jen někdo, kdo má důvod bát se, protože tuší, že už je svým vlastním stínem. Když k tomu připočteme, že oficiálně tvrdí, že nevede kampaň, a přitom jeho billboardy je polepená celá země, je celkový dojem jen umocněn. Efektivita si podává ruku se zbabělostí…“ celý článek Petra Honzejka DOPORUČUJEME v Názorech HN níže.


Dobrý den z Hospodářských novin, vítejte v novém roce a v prvním letošním výběru Názorů HN.

Tohle se píše v jednom z komentářů, který vyšel na stránkách HN:

„Přiznejme Miloši Zemanovi, že prezidentskou kampaň zvládá skoro tak dobře, jako když brázdil republiku s Miroslavem Šloufem v Zemáku. Přesto jsou chvíle, kdy vypadává z role, uchyluje se k vytáčkám i průhledným lžím…“

Ten komentář měl titulek: „Zemanovy rublovody na Hrad“ a je starý přesně pět let.

Ano, uběhlo pět let a pokud jde postavu Miloše Zemana, mnoho se nezměnilo. Tedy k lepšímu. 

Je to samozřejmě jen názor, mějte klidně jiný. Alespoň ale nějaký, za týden se bude hodit.

Přejeme dobré čtení a mnoho zdaru.

Jan Kubita, editor.

 

Babiš pravděpodobně šmelil s dotacemi a účelově udělal nějaké operace, v jejichž důsledku neoprávněně čerpal dotace z EU. Ale to je jedno – naplňuje poptávku po tom, „aby se něco dělalo a nekecalo se“. Co na tom, že ANO bylo teď čtyři roky ve vládě a mělo některá klíčová ministerstva – Babiš velmi úspěšně vytváří dojem, že „oni makali, zatímco ostatní jim jen žvaněním házeli klacky pod nohy“. A jeho voliči tomu zatleskají. Jeho voliči jsou přesvědčeni, že Babiš možná něco ukradl, ale za to nemůže on, nýbrž Klaus, potažmo Kalousek.

..Zpráva OLAF probíhá už několik dní českou státní správou a úřady, které jsou pod kontrolou hnutí ANO, a zatím všechno nasvědčuje tomu, že dotyční dělají všechno pro to, aby zpráva nebyla zveřejněna, respektive aby byla zveřejněna co nejpozději. Mezitím bylo sporné Čapí hnízdo vyjmuto z programu evropských dotací, padesát milionů „se vrátí“ (ve skutečnosti ze státního rozpočtu), a co? Možná se něco stalo, ale už se to napravilo a jedeme dál. Nikoho nezajímá nějaké trestní stíhání, důležité je, že Babiš maká a nekecá!
…Pětadvacet let samostatné České republiky a sto let od vzniku ČSR nás čeká zjevně opravdu zajímavý rok.“ celý článek Martina Malého DOPORUČUJEME v Názorech HN viz výše.

Související příspěvky