Staňte se wikipedistou! nabídka pro seniory

Wikipedie je největší světová internetová encyklopedie, kterou píší lidé pro lidi. Její česká podoba vznikla v roce 2002 a v současné době obsahuje přes 371 tisíc článků. Zapojit se do její tvorby může každý, kdo má chuť a znalosti. A nemusí jít hned o zpracování celého hesla, úplně stačí, když člověk nabídne své znalosti českého jazyka, nebo se pustí do oprav věcných chyb v už napsaných heslech, případně doplní odkazy na chybějící literaturu a prameny. Autorství pak třeba přijde časem.

Jak se stát wikipedistou

Pokud máte chuť sdílet své zkušenosti a znalosti a chcete pomoci s rozvojem a vylepšováním české Wikipedie, stačí přijít na setkání, které pořádá knihovna ve spolupráci s českou Wikipedií. Stačí mít jen základní povědomí o práci s počítačem a internetem (to vás v knihovně případně také naučíme). Účastníci se pod vedením zkušených wikipedistů naučí orientovat ve Wikipedii, seznámí se s tím, jak Wikipedie funguje a vzniká. Založí si vlastní profil, zkusí opravovat chyby, diskutovat s ostatními wikipedisty, doplňovat do článků chybějící informace. A dojde také na tvorbu nového hesla, včetně vkládání ilustračních obrázků a fotografií.

Kam a kdy přijít za Wikipedií do knihovny

Kurz pro pokročilé uživatele bude probíhat každé úterý v Ústřední knihovně (PC učebna v suterénu) od 15:30 do 17:00 hodin.
Zahajujeme 15. března 2016, kurz potrvá do 19. dubna 2016 (6 lekcí).

Kurz pro začátečníky zahajuje ve středu 30. března a končí 4. května 2016.
Koná se také v Ústřední knihovně (PC učebna v suterénu) vždy od 15:30 do 17:00 hodin.

Připraveno ve spolupráci s Wikimedia ČR.

Dotazy zodpovíme na e-mailu: seniori@wikime­dia.cz.

 

převzato z Městské knihovny Praha

Související příspěvky