Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Sbohem asfalte a zámkovko, budoucností cest je mlat. Neotepluje okolí a propouští vodu

Sbohem asfalte a zámkovko, budoucností cest je mlat. Neotepluje okolí a propouští vodu

Doba globálního oteplování je podle odborníků mimo jiné spojena s fenoménem vzniku tepelného ostrova, a to zejména ve větších městech. Jednou z možností, jak přispět k ochlazování města, je volba povrchu cest a veřejných prostranství.

Aktuální trendy a možnosti v této oblasti představil v pondělí (4. 10. 2021) na Magistrátu hl. m. Prahy odborný seminář pod názvem „Mlatové povrchy v kontextu klimatických změn a zamyšlení nad jejich možností využití v městském prostředí“. Záštitu nad akcí převzal Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí.

 

 

Na semináři zazněla řada praktických informací k realizaci projektů a byl představen nový způsob budování cest, který je v současné době hojně používán v zahraničí, zejména v Německu, Rakousku a Švédsku. Seminář ukázal, že povrchy jsou vítány také ze strany Národního památkového ústavu, který se snaží propagovat návrat mlatových povrchů do památkových objektů.

 

Celou TZ Petra Hlubučka, náměstka pražského primátora
z 5. 10. 2021  + fotogalerii
doporučujeme na praha.eu  ZDE.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zdroj: KZ 5/2022

V Klánovicích startuje pilotní projekt Školní ulice V Soudním a Smržovská

Zdroj: MČ Praha-Klánovice   Související: Klánovický podcast ze 13.května 2022: Podcast si můžete poslechnout zde.   Zdroj: MČ Praha-Klánovice   Související v ON: Parkovací zóny v Klánovicích: otázky a odpovědi. ...