Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

S knížetem se můžeme rozloučit do pátku v kostele Maltézských rytířů, pohřeb bude v katedrále v sobotu 9. prosince 2023. AKTUALIZACE

V kostele Panny Marie pod řetězem v ulici Lázeňská 285 na Malé Straně se lidé mohou rozloučit s bývalým hradním kancléřem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. 

Kostel je otevřený ve středu 6. 12., ve čtvrtek 7. 12. a v pátek 8. 12., vždy od 12 do 22 hodin.

Členové rodu Schwarzenbergů přísluší k řádu maltézských rytířů už téměř 500 let. Kníže sám byl členem od roku 1956. Jeho otec řád čtyřicet let v exilu řídil a dokonce zachránil řádu jeho jedinečnou obrazovou galerii, když ji před nacisty nechal převézt na Orlík.

Přáním Karla Schwarzenberga bylo, aby místo květin lidé přispěli na podporu Ukrajiny napadené Ruskem a na charitativní činnost maltézských rytířů. Lidé mohou přispívat do velké skleněné kasičky nebo pomocí QR kódu. Je zde také možnost podepsat se do kondolenční knihy.

Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, příslušníkem jedné z nejstarších šlechtických rodin v Evropě, pak bude v sobotu 9. prosince v poledne,  v katedrále svatého Víta. Pohřeb bude se státními poctami, za účasti domácích i zahraničních hostů. Katedrála bude přístupná jen pro držitele pozvánky od rodiny, přenos bude veřejnosti dostupný na velkoplošné obrazovce.

Poté bude rakev uložena do rodinné hrobky u zámku Orlík při soukromém obřadu.

Na sobotní večer 9. 12. 2023 je připraveno ještě třetí rozloučení. Na akci Karel žije dál v pražském Lucerna Music Baru vystoupí Garage & Tony Ducháček, Už jsme doma, Monika NačevaEva Turnová či James Harries. „V návaznosti na ceremonii připravují přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně akci Karel žije dál. Navazují na jeden z kampaňových motivů od výtvarníka Davida Černého, který se inspiroval sloganem Punk’s Not Dead,“ uvedli organizátoři.

Koncert bude promítán na velkoplošnou obrazovku v pasáži Lucerna, připravena je i výstava fotografií Schwarzenberga a promítání v kině Lucerna.

 

Zdroj: ČTK a iDnes (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/karel-schwarzenberg-pohreb-rozlouceni-pravidla-rakev-vystaveni-statni-pocty.A231205_194725_domaci_kurl)

Související:
Halík: Schwarzenberg mi zanechal dopis, jak má rozloučení s ním vypadat

 

AKTUALIZACE:

https://www.vaclavhavel.cz/cs/index/kalendar/2351/karel-forever

 

 

Předchozí v ON:

Za Karlem Schwarzenbergem, člověkem uvážlivým, moudrým a neokázalým. Kondolence k podpisu v Knihovně Václava Havla. Kdy bude rozloučení a pohřeb

Související příspěvky