Česká inspirace. Odstartoval seriál DeníkuN o občanské statečnosti

My, níže podepsaní občané požadujeme, aby Zastupitelstvo města Litoměřice a Rada města Litoměřice neschválili a s okamžitou platností pozastavili jakoukoli formu převodu vlastnictví či provozování nemocnice v Litoměřicích na jiný subjekt…

tak začínala Petice litoměřických občanů za zachování nemocnice a proti její  „privatizaci“.
Celý text Petice ZDE.

„Politici z ODS před volbami opakovaně slibovali, že nemocnici neprodají. Prohlašovali, že nemáme věřit nikomu, kdo bude tvrdit, že nemocnici chtějí prodat. I proto je lidé volili. A pak hned po volbách oznámili, že hledají strategického partnera, protože nemají na to nemocnici dotovat. Jinými slovy, že ji prodávají, protože je prodělečná. Před nosem mi lhali. To se mě až fyzicky dotklo,“ říká Alena Rožcová, vedoucí zdravotní sestra a v Nemocnici Litoměřice.

Nebýt toho, že se několik lidí vzbouřilo a zburcovalo veřejnost, stát by měl o další nemocnici méně. Příběh občanské revolty v Litoměřicích může posloužit jako návod pro ty, kdo se rozhodnou změnit politické rozhodnutí ve své obci.

Nemocnice v Litoměřicích nebude prodána soukromé firmě, ale připadne pod krajskou nemocnici v Ústí. Rozhodlo o tom vedení města poté, co občané proti prodeji protestovali v referendu.


Epizoda v podcastu ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační

DeníkN startuje seriál Česká inspirace,
ve kterém představí osobnosti, které se nezištnou pomocí, občanskou statečností či neúnavnou činorodostí
snaží zlepšovat život ve svém okolí a tím i v celém Česku.

Inspirujme se!

 

Zdroj: DeníkN 13. – 14.5.2020, SOS Nemocnice Litoměřice

Související příspěvky