Pozvání na veřejné debaty o dopravní politice Prahy. Začátek v úterý 7. listopadu 2023: Bezpečnost pohybu dětí po Praze

Dopravní politika je v Praze jedno z nejkontroverznějších témat, které často vzbuzuje vyhrocené emoce a je plné mýtů a dojmů. Přesto je pro mnoho lidí v Praze toto téma zásadní a my se mu určitě nechceme vyhýbat.

Připravili jsme proto sérii veřejných debat, abychom měli příležitost se o dopravě bavit do hloubky a bez mediálních zkratek.
Zveme na ně zástupce města a jeho organizací i odbornice a odborníky z oboru.

První debata se koná již v úterý 7. 11. od 19:00 v Prostoru39 (adresa Řehořova 39) a tématem bude bezpečnost pohybu dětí v Praze.
Potvrzené panelistky jsou Jarmila Johnová (Pěšky městem) a Karolína Klímová (Odbor dopravy HMP).

Vstup je vždy zdarma a zvídavé dotazy z publika jsou vítány.

Více o debatě

 

Související:

Stále běží kampaň 30 pro Prahu pro bezpečnější a udržitelnější dopravu v Praze. Spojili jsme v ní síly se zástupkyněmi a zástupci občanských spolků a iniciativ.

Náš společný návrh je jednoduchý – spočívá v obrácení stávajícího systému. Nyní je základní rychlost ve městě 50 km/h a z tohoto pravidla existují tisíce výjimek. My naopak chceme, aby výjimkou byla „padesátka“. Rychlost 30 km/h totiž prokazatelně snižuje počet dopravních nehod a pomáhá vytvářet město vstřícné ke všem lidem

Petice ke stažení zde.

 

Související:

A ještě jedna perlička.

Správa železnic má na nádražích začít instalovat automaty, ze kterých si půjde naplnit zdarma půl litru vody – ale jen pokud máte staženou aplikaci startupu Lokni. To je podle nás nepraktické a vylučující. V Nizozemí, Švýcarsku nebo Británii jsou ve veřejných prostorech běžně moderní hygienická pítka, ve kterých je možné si vodu napustit – kolik chcete, bez aplikace, jen stiskem tlačítka.

Přidejte se k petici na http://bit.ly/voda-bez-aplikace.

 

Zdroj:

 

Související příspěvky